بررسی کامل قوانین بازدید یوتیوب

قوانین بازدید یوتیوب

اگر می‌خواهید از سایت یوتیوب به‌صورت حرفه‌ای استفاده کنید و از آن کسب درامد داشته باشید، باید به قوانین بازدید یوتیوب پایبند باشید. برای ساخت کانال در یوتیوب اصول و قواعدی وجود که اگر آن‌ها را رعایت نکنید کانال یوتیوب شما بسته خواهد شد. در این مقاله قصد داریم شما را با دستورالعمل‌ها و قوانین بازدید یوتیوب آشنا کنیم تا بتوانید مانند یک یوتیوبر حرفه‌ای از امکانات این پلتفرم برای درآمدزایی بیشتر استفاده نمایید. با ما همراه باشید.

قوانین بازدید یوتیوب

پیش از هر چیز باید بدانید که یوتیوب به‌صورت اتوماتیک و مداوم در حال بررسی محتوای موجود در کانال‌های این وب‌سایت است و تا از رعایت دستورالعمل‌ها و قوانین بازدید یوتیوب توسط تمامی کاربران مطمئن شود؛ بنابراین شما نمی‌توانید این قوانین را زیر پا بگذارید و اگر آن‌ها را به‌دقت رعایت نکنید کانال و فعالیت شما در یوتیوب دچار مشکل خواهد شد.

قوانین بازدید یوتیوب۱- قوانین کپی‌رایت در یوتیوب

یکی از خط‌مشی‌ها و قوانین بازدید یوتیوب، قانون مربوط به کپی‌رایت است. این قوانین از اهمیت بالایی برخوردارند و اگر شما ویدیو و آثار دیگران را بدون اجازه در کانال خود قرار دهید، یوتیوب به شما اخطار خواهد داد و اگر دوباره این کار را تکرار کنید کانال یوتیوب شما بسته خواهد شد.

قانون کپی‌رایت یکی از مهم‌ترین قوانین بازدید یوتیوب محسوب می‌شود و شما باید مطمئن شوید که از محتوای دیگران برای پر کردن کانال خود استفاده نمی‌کنید. اگر قصد دارید به کسب درامد از یوتیوب برسید و به یک یوتیوبر حرفه‌ای تبدیل شوید باید محتوای یونیک خود را تولید کرده و به قوانین کپی‌رایت یوتیوب پایبند باشید زیرا در غیر این صورت یوتیوب می‌تواند از فعالیت شما در این پلتفرم جلوگیری نماید.

۲- قوانین آپلود ویدیو در یوتیوب

یکی دیگر از قوانین بازدید یوتیوب که پایبندی به آن بسیار اهمیت دارد، قوانین مربوط به آپلود ویدیو است. این قوانین به‌طور خلاصه شامل موارد زیر می‌باشد:

  • حجم ویدیوهایی که آپلود می‌کنید نباید بیشتر از ۲ گیگابایت باشد.
  • زمان ویدیوهای شما نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه باشد.

البته در مورد زمان ویدیوهای آپلود شده روش‌هایی برای آپلود ویدیوهای طولانی‌تر نیز وجود دارد. یکی از روش‌های آپلود ویدیوهای بیشتر از ۱۵ دقیقه این است که شما باید حداقل سه ماه در یوتیوب فعالیت داشته باشید و در این سه ماه از هیچ‌یک از قوانین و خط‌مشی‌های یوتیوب را زیر پا نگذاشته باشید. درواقع شما زمانی می‌توانید ویدیوهای بیشتر از ۱۵ دقیقه آپلود کنید که کانالتان از اعتبار نسبتاً خوبی برخوردار باشد.

۳- قوانین بازدید کنندگان و سابسکرایبرهای یوتیوب

یکی از مواردی که باعث می‌شود کانال یوتیوب سریعاً بسته شود، استفاده از سابسکرایب جعلی یا فیک است. بر اساس قوانین بازدید یوتیوب، مخاطبان و سابسکرایبرهای کانال شما به‌صورت دوره‌ای توسط یوتیوب بررسی می‌شوند و یوتیوب به‌راحتی سابسکرایبرهای فیک را تشخیص داده و آن‌ها را حذف می‌کند؛ در ادامه این فرایند برای شما یک اخطار در مورد بسته شدن کانال یوتیوب می‌فرستد و کانال شما پس از دریافت سه اخطار برای همیشه بسته خواهد شد.

بنابراین هرگز به فکر دور زدن قوانین بازدید یوتیوب نباشید زیرا عواقب جبران‌ناپذیری برای کانال شما خواهد داشت.

قوانین بازدید یوتیوب۴- درخواست از بازدیدکنندگان

یکی از سخت‌گیرانه‌ترین قوانین بازدید یوتیوب مربوط به درخواست از بازدیدکنندگان است. بر اساس این قانون شما اجازه ندارید از مخاطبان یوتیوب درخواست کنید وارد کانال شما شده و بر روی تبلیغات کانال شما کلیک کنند. در صورت ارسال چنین درخواستی کانال یوتیوب شما در سریع‌ترین زمان ممکن بسته می‌شود.

۵- کلیک بر روی تبلیغات از طرف شما

همان‌طور که شما نمی‌توانید از دیگران درخواست کنید بر روی تبلیغات شما کلیک کنند، خودتان هم اجازه ندارید بر روی تبلیغات خودتان در یوتیوب کلیک کنید. یوتیوب به‌راحتی متوجه می‌شود این کلیک‌ها از جانب شما بوده و ممکن است دسترسی به کانال شما را برای چند هفته محدود کند.

سخن آخر

یوتیوب با داشتن میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان قطعاً یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی برای ارتقای کسب ‌و کارهای اینترنتی است. برای استفاده از مزایا و امکانات ویژه‌ای که یوتیوب در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد لازم است اصول و قوانین بازدید یوتیوب را کاملاً رعایت کنید. با رعایت این قوانین به‌راحتی می‌توانید در یوتیوب فعالیت کرده و از ویژگی و امکانات این وب‌سایت استفاده نمایید.

نوشتهٔ پیشین
۱۰ موضوع پرطرفدار برای راه‌اندازی کانال یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
سایت eBay چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست