نکات مهم برای طراحی و راه اندازی ویدئو در یوتیوب

نکات مهم برای طراحی و راه اندازی ویدئو در یوتیوب

داشتن موضوعات جذاب برای ساخت ویدئو از یک طرف، رعایت نکاتی مهم در حین ساخت ویدئو از طرف دیگر، می‌تواند در جذابیت ویدئوی شما تأثیرگذار باشد. در ادامه این نکات مهم را برای شما عنوان می‌کنیم:

  1. استفاده از عنوان جذاب برای ساخت ویدئو در یوتیوب

عنوان می‌تواند باعث دیده شدن ویدئو توسط هزاران و یا شاید میلیون‌ها نفر در کوتاه مدت باشد. برای مثال به تصویری که مربوط به معرفی “بهترین هاست” است، توجه کنید. عنوان این ویدئو به حدی برای کاربران جذاب بوده که باعث شده ویدئو بیش از ۸۶۸ هزار نفر را ترغیب به دیدن کند.

  1. استفاده از تصاویر سفارشی جذاب

عکس سفارشی که در کنار عنوان به نمایش گذاشته می‌شود، تأثیر بیشتری بر روی مخاطب می‌گذارد. در حالت عادی بعد از بارگذاری ویدئو در یوتیوب یکی از بخش‌های ویدیو به عنوان عکس سفارشی قرار می‌گیرد.

در این مرحله ما به شما توصیه می‌کنیم که خودتان عکسی اختصاصی به همراه یک جمله جذاب در اول ویدئو بگذارید و هنگام بارگذاری آن عکس را به عنوان عکس اولیه انتخاب نمایید.

  1. استفاده از وب سایت

در صورتی که در دیگر شبکه‌های اجتماعی عضو هستید و یا سایت دارید، می‌توانید کاربران آن‌ها را به تماشای ویدئوهایتان دعوت کنید. علاوه بر این شما می‌توانید به صورت مستقیم ویدئوها را در وب‌سایت یا دیگر شبکه‌های اجتماعی که در آن عضو هستید، قرار دهید.

  1. با فالوورهای کانال تعامل داشته باشید

در صورتی که فالوورهایتان برای ویدئوهای شما کامنت می‌گذارند به کامنت آن‌ها پاسخ دهید. علاوه بر این می‌توانید از کاربرانتان بخواهید که موضوعات و نکاتی که به آن‌ها علاقه دارند را به شکل کامنت برای شما بنویسند. در نهایت با استفاده از نظر سنجی کاربران، ویدئوهای بهتری را طراحی کنید.

سؤالات رایج در رابطه با کسب درآمد از یوتیوب

در این بخش به مهم‌ترین سؤالاتی که کاربران در رابطه با کسب درآمد از یوتیوب دارند پاسخ می‌دهیم.

چه عواملی در افزایش درآمد از طریق یوتیوب تأثیر گذار هستند؟

طبق قانون یوتیوب میزان دیده شدن ویدئوها بر اساس دقیقه محاسبه می‌شود. بر این اساس تعداد اعضای کانال شما و میزان به اشتراک گذاری کانال شما به‌وسیله اعضا می‌تواند در افزایش درآمد شما از طریق یوتیوب اثرگذار باشد.

آیا ممکن است کانال یوتیوب بسته شود؟

بله. در صورتی که محتواهای غیراخلاقی که مخالف قوانین یوتیوب باشد را ارائه دهید، کانالتان بسته می‌شود. البته پیش از بستن کانال، یوتیوب به شما سه بار اخطار می‌دهد و در صورتی که توجه نکنید کانال را مسدود می‌کند. علاوه بر این سیستم یوتیوب بسیار هوشمند شده و در صورتی که شما از روش‌های فیک برای افزایش بازدید، لایک و کامنت استفاده کنید، متوجه شده و کانالتان را مسدود می‌کند.

همچنین بخوانید : علت بسته شدن کانال یوتیوب چیست ؟

یوتیوب چگونه پول می‌پردازد؟

در این رابطه قانون یوتیوب به این صورت است که کانال شما باید بالای هزار عضو فعال داشته باشد و مجموع ویدئوهای شما باید ۴۰۰۰ ساعت دیده شود. برای مثال اگر شما ۱۰ ویدئوی ۴ دقیقه‌ای به اشتراک گذاشته باشید باید در مجموع ۱۰۰۰ نفر آن ویدئوها را ببینند تا در مجموع به ۴۰۰۰ ساعت برسد.

قانون دوم یوتیوب به این صورت است که شما حتماً باید در گوگل ادسنس عضو شوید زیرا درآمد شما از طریق این سرویس پرداخته می‌شود.

توجه داشته باشید که باید مشخصات حساب بانکی‌تان با مشخصات حسابتان در یوتیوب و گوگل ادسنس کاملاً تطابق داشته باشد.

به ازای هر بازدید یوتیوب چه مبلغی را در نظر می‌گیرد؟

یوتیوب برای هر بازدید ویدیو درآمد مشخصی را معین نکرده است. در واقع یوتیوب بر اساس مجموع دیده شدن‌های ویدئوهای یک کانال در یک ماه و درآمدهای حاصله از نمایش تبلیغات گوگل ادسنس، به شما پول می‌پردازد.

نوشتهٔ پیشین
معرفی روش‌های مهم برای افزایش درآمد از یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
airbnb چیست و چه مزایایی برای افراد دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست