بهترین شیوه ها برای سودآوری و کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

بسیاری از افرادی که به کسب درآمد اینترنتی تمایل دارند، کسب درآمد از یوتیوب را انتخاب می‌کنند. کسب درآمد بسیار بالا و دلاری از یوتیوب دور از ذهن نیست ولی چگونه در ایران با وجود شرایط تحریم می‌توان همچنین درآمدی به دست آورد.

درآمد زایی در یوتیوب توسط ویدئو به دست می‌آید. در واقع با دیده شدن ویدئوهایتان از یوتیوب پول دریافت می‌کنید.

آیا کسب درآمد از یوتیوب امکان پذیر است؟

کسب درآمد از یوتیوب حتی از داخل ایران، به صورت مستقیم و غیر مستقیم امکان پذیر است. منظور از روش مستقیم، این است که از خود یوتیوب پول دریافت کنید. در ادامه روش غیر مستقیم را توضیح می‌دهیم.

کسب درآمد از یوتیوب

چگونه از داخل ایران با یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

آیا از داخل ایران و با شرایط تحریم می‌شود باز هم از یوتیوب درآمد کسب کرد؟ بله همیشه راههای برای دور زدن محدودیت های حاصل از تحریم وجود دارد. یکی از راهها این است که توسط یکی از آشنایانتان که در خارج از ایران زندگی می‌کند در یوتیوب عضو شوید سپس کانالی راه اندازی کنید و در مرحله آخر ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران در یوتیوب ثبت می‌کند.

همچنین بخوانید : علت بسته شدن کانال یوتیوب چیست ؟

بهتر است تمام مراحل را همان فردی که در خارج از کشور است انجام دهد. حال شما مدیر اصلی کانال به حساب می آیید و فعالیت ها و درآمدزایی ها بر عهده خودتان است اما کارهای تسویه حساب و اخذ پول توسط آشنایتان باید انجام شود. این روش با شرایط و قوانین یوتیوب همخوان است. روش دوم به این صورت است که سرور مجازی برای یک مدت طولانی تهیه کنید تا بتوانید از طریق آن حساب پی پال راه اندازی کنید. البته برای افتتاح حساب باید آدرس یک فرد واقعی که در خارج زندگی می‌کند را بدهید. این روش نسبت به روش قبلی دشوار تر و ریسک پذیر تر است.

شرایط و قوانین کسب درآمد از یوتیوب

شرایطی باید داشته باشید تا بتوانید از یوتیوب در آمد کسب کنید. این شرایط عبارت‌اند از:

۱.  در ابتدا کانالتان باید هزار عضو به بالا داشته باشد.

۲.  دوما ویدئوهایی که شما در یوتیوب قرار داده‌اید باید در کل چهار هزار دقیقه دیده شده باشد.

زمان بازدید به این صورت محاسبه می‌شود: مثلاً مدت زمان پخش یک ویدئو ۱۲ دقیقه است و ۲۰ هزار نفر آن را دیده‌اند، از ضرب این دو عدد در هم میزان زمان بازدید به دست می‌آید.

۳.  سومین روش بعدی این است که شما باید عضو سرویس گوگل ادسنس باشید؛ زیرا درآمد شما از این طریق پرداخت می‌شود. توجه داشته باشید برای اینکه یوتیوب به کانال شما شک نکند، باید مشخصات حساب بانکی‌تان با حساب گوگل ادسنس و یوتیوب مطابقت داشته باشد. البته فرد دیگری به جای شما در خارج از کشور این حساب را بازگشایی کرده پس تمام اطلاعات وی باید صحیح و واقعی وارد شده باشد تا یوتیوب گمان کند او دارد از یوتیوب درآمدزایی می‌کند.

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

جهت فعال سازی و آگاهی یوتیوب از آغاز فعالیت شما، در ابتدا باید گزینه کسب درآمد از یوتیوب را فعال کنید. وقتی این گزینه را فعال کنید به یوتیوب اجازه می‌دهید تا تبلیغات خود را ابتدای ویدئو شما قرار دهد. همچنین از آن به بعد یوتیوب زمان بازدید ویدئوهای شما محاسبه می‌کند.

چگونه به روش یوتیوبرهای حرفه ای از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

اصول کسب درآمد از یوتیوب به این شکل است که ابتدا باید کانالی داشته باشید و در آن ویدئوهای جذاب قرار دهید. برای اینکه در این راه موفق شوید باید ویدئوهای شما متفاوت و پربیننده داشته باشد. در ادامه شما را با روش یوتیوبر های که در آمد بالایی دارند آشنا می‌کنیم:

  • ویدیوهای آموزشی تولید کنید

ویدئوهای آموزشی که به صورت رایگان در شبکه‌های اجتماعی در اختیار مردم قرار می‌گیرند، طرفداران زیادی دارند. پس سعی کنید در هر زمینه ای که تخصص دارید، ویدئوهای آموزشی تهیه کنید و در یوتیوب قرار دهید. با این روش بازدید شما بسیار بالا می‌رود.

  • ویدیوهای بهترین‌ها تولید کنید

دیدن بهترین‌ها برای اکثر افراد جالب است. برای مثال دیدن بهترین خانه‌ها، بهترین اپلیکیشن ها، بهترین گوشی‌ها، بهترین غذاها و … . پس با ساختن ویدئوهایی از بهترین‌هایی که سراغ دارید، می‌توانید بارها و بارها دیده شوید.

  • ویدئوهای نقد و بررسی تولید کنید

از دیگر موضوع‌هایی که بیننده بالایی را جذب می‌کند موضوعات نقد و بررسی است. تعداد بی‌شماری موضوع برای نقد و بررسی وجود دارد مانند نقد و بررسی غذای رستوران‌ها یا نقد و بررسی یک فیلم هالیوودی.

شما با پرداختن محتوای ویدئویتان به این موضوعات می‌توانید به شکل باورنکردنی بازدیدتان را بالا ببرید.

  • عنوان‌های جذاب انتخاب کنید

موضوع ویدئوی شما امکان دارد هر یک از موارد بالا یا هر چیز جذاب دیگری باشد و شما برای تهیه آن بسیار زحمت کشیده باشید اما اگر عنوان مناسبی برای آن انتخاب نکرده‌اید، نباید انتظار داشته باشید بازدید خوبی داشته باشد.

پس بازدید خود را با انتخاب نام مناسب برای ویدئو که ساخته‌اید بالا ببرید. عنوان جذاب برای دیده شدن ویدئو و کلیپ، در تمام شبکه و کانال‌های اینترنتی اهمیت بسیار بالایی دارد.

نوشتهٔ پیشین
معرفی معروف ترین افراد یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
معرفی پی پال به همراه مزایا و شیوه درآمدزایی از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست