معرفی روش‌های مهم برای افزایش درآمد از یوتیوب

افزایش درآمد از یوتیوب

در این مطلب نکات و روش‌های مهم در رابطه با افزایش درآمد از یوتیوب را مطرح می‌کنیم. تمامی این روش‌ها توسط یوتیوب تأیید شده‌اند و باعث درآمدزایی شما می‌شوند.

جذب مخاطب در یوتیوب

شما در هر رشته‌ای که فعالیت داشته باشید، می‌توانید مخاطبان خود را به دست بیاورید. برای مثال کتاب تاریخ مختصر زمان نوشته استیون هاوکینگ برنده جایزه پرفروش‌ترین کتاب سال در زمان انتشار شد. این در حالی است که همه توقع داشتند کتاب‌های عاشقانه و یا علمی به عنوان پرفروش‌ترین کتاب قرار بگیرند.

بر این اساس دقت کنید که محتوای شما باید به شکلی باشد که با مخاطب و کاربران به بهترین شکل ارتباط برقرار کند. برای شروع، یک کانال یوتیوب ایجاد کرده و در آن ویدئوهایی قرار دهید. سپس با مشاهده رفتار کاربران ویدئوهای بهتری ارائه دهید. هرقدر میزان بازدید ویدئوها بیشتر شما درآمد بیشتری خواهید داشت.

همچنین بخوانید : بهترین شیوه ها برای سودآوری و کسب درآمد از یوتیوب

راه اندازی کانال برای افزایش درآمد از یوتیوب

برای اینکه بتوانید از کانال خود درآمد به دست بیاورید گام‌های زیر را طی کنید:

  1. کانال را ایجاد و به برنامه Partner Program بپیوندید. در این مرحله باید حداقل ۱۰ هزار نفر ویدئو شما را به صورت زنده مشاهده کنند.
  2. کانال خود را به کانال AdSense وصل نمایید تا درآمد به دست آمد از ویدئوها را دریافت کنید.
  3. همواره ویدئوهای آموزشی و فرمت های تبلیغاتی را مشاهده کرده و از آن‌ها بیاموزید.
  4. گزینه monetize with ads را برای ویدئو انتخاب کرده و از YouTube Studio app و video manager فرمتی مناسب برای ویدئوها انتخاب کنید.
  5. ویدئوهای جذاب ساخته و منتشر کنید!نکته: کسب درآمد فقط در برخی کشورها امکان پذیر است و عدم رعایت حق کپی رایت و دستورالعمل‌های عمومی می‌تواند بر واجد شرایط بودن شما برای کسب درآمد از یوتیوب اثر بگذارد.

افزایش درآمد از طریق تبلیغات

هنگامی که گزینه monetization فعال می‌کنید و تمام فرمتهای تبلیغی را تیک می‌زنید، تبلیغات در ویدئوهای شما اجرا می شوند. همواره به خاطر داشته باشید که افراد در یوتیوب برای پخش ویدئوهای تبلیغاتی وارد کانالتان می‌شود. بر این اساس برای اینکه درآمد بیشتری به دست بیاورید، ویدئوهای بیشتر و بهتری تولید کنید.

در این روش، کسب درآمد از طریق کاربرانی است که برای دیدن فیلم‌ها، بدون پخش تبلیغات، هزینه می‌پردازند. هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد، مدت زمان تماشای فیلم بیشتر شده و درنتیجه درآمد شما هم بیشتر می‌شود.

معرفی سایر روش‌های افزایش درآمد از یوتیوب

در صورتی که در حال حاضر از تبلیغات یوتیوب درآمد دارید می‌توانید از روش‌های زیر هم استفاده کنید.

همکاری با برندها: اگر زمینه فعالیت شما با محصولات یک برند، است. می‌توانید به وسیله تبلیغ محصولات برند پول به دست بیاورید.

کمپین طرفداران: اگر برای ساخت ویدئوهای خود از فن ها درآمد کسب می‌کنید، با افزایش طرفداران می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید.

ویدئوهای آموزشی: این دسته از ویدئوها می‌توانند درآمد قابل توجهی برای شما داشته باشند. البته این مسئله تنها در صورتی ممکن است که ویدئوها کیفیت مناسبی داشته باشند و افراد زیادی آن‌ها را تماشا کنند.

همچنین بخوانید : ۱۸ آیا میدانستید جالب در رابطه با یوتیوب

روش افزایش درآمد از یوتیوب با ویدئوهای آموزشی می‌تواند از طریق گرفتن تبلیغات نیز باشد. شما می‌توانید از آموزش‌های عمومی مانند آموزش آشپزی و خود آرایی و … نیز استفاده کنید. این دسته از آموزش‌ها می‌توانند مخاطبان بیشتری به دست بیاورند.

علاوه بر این اگر در حوزه ای به صورت تخصصی فعالیت می‌کنید، می‌توانید در این زمینه‌ها با تولید آموزش‌های تخصصی، اقدام به فروش مجموعه دی وی دی های آموزشی خود در دنیای واقعی کنید.

نوشتهٔ پیشین
۱۸ آیا میدانستید جالب در رابطه با یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
نکات مهم برای طراحی و راه اندازی ویدئو در یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست