همه چیز درخصوص ارز دیجیتال ترون و چگونگی مبادله آن

همه چیز درخصوص ارز دیجیتال ترون

اگرچه بازار جهانی و ارزش ارز دیجیتال ترون به‌اندازه بیت کوین نیست، اهداف و چشم‌اندازهای حرفه‌ای این رمز ارز باعث شده است که موردتوجه افراد بسیاری در سراسر جهان قرار بگیرد. درواقع باید بگوییم ترونیکس نیز از بستر بلاک‌چین برای پیاده‌سازی اهداف خود بهره گرفته است. هدف اصلی ساخت این ارز دیجیتال آن است که یک شبکه گسترده جهانی و رایگان را عرضه کند که در راستای سرگرمی است.

عرضه این ارز رمزپایه می‌تواند بسیاری از واسطه‌های سرگرمی در جهان همچون گوگل را با زحمت بسیاری روبه‌رو کند؛ چراکه قصد دارد با حذف واسطه‌ها رابطه میان کاربران و توسعه‌دهندگان را مستقیم کند. به‌همین دلیل توزیع‌کنندگان با عرضه محتواهای سرگرمی خود می‌توانند بدون هیچ واسطه‌ای به درآمدهای کلانی دست یابند و از طرفی کاربران نیز از کیفیت محتوای بهتری بهره‌مند شوند. این نوع اشتراک‌گذاری سرگرمی بسیار مقرون‌به‌صرفه و آسان است.

اهداف بزرگ و چشم‌گیر ترون ارز دیجیتال ترون

تاریخچه ارز دیجیتال ترون

مدت زمان زیادی نیست که از معرفی ترونیکس به جهان می‌گذرد. این رمز ارز غیرمتمرکز نخستین بار در سال ۲۰۱۷ توسط یک سازمان غیرانتفاعی به جهان معرفی شد. این شرکت سنگاپوری نام بنیاد ترون خود را روی این رمز ارز گذاشت. تیم مدیرعامل این شرکت سنگاپوری به نام جاستین سان توانست در طول یک همکاری موفق شبکه‌ای گسترده و بی‌نظیر را بر مبنای بلاک‌چین عرضه کند.

هدف اصلی ساخت چنین ارزی آن بوده است که واسطه‌ها را تا حد امکان حذف کند و فاصله‌ای میان توزیع‌کنندگان و مصرف‌کننده وجود نداشته باشد. به‌همین سبب بسیاری از هزینه‌های مرتبط با واسطه‌گری به‌راحتی حذف خواهد شد. درواقع همین ویژگی است که سبب می‌شود این نوع رمز ارزهای دیجیتالی بسیار مقرون‌به‌صرفه باشند. ارز دیجیتال ترون نوعی شبکه برد برد است که به نفع همه خواهد بود؛ به‌جز واسطه‌هایی که حذف می‌شوند.

به‌صرفه‌ترین ارز دیجیتال ارز دیجیتال ترون

آشنایی با ترونیکس و ترون

شاید برای شما جالب باشد که با واژه‌ها و اصطلاحات این بازار آنلاین و امروزی آشنا شوید. به‌طورکلی به این رمز ارز شبکه ترون گفته می‌شود که از توکن‌هایی به نام ترونیکس یا TRX برای انجام معاملات در آن استفاده می‌شود. درواقع شما برای فعالیت در این شبکه گسترده و البته رایگان باید توکن‌های مخصوص به این بازار را در اختیار داشته باشید.

معمولا صرافی‌های آنلاین و معتبر جهانی مانند Binance و Liqui از بهترین سایت‌هایی هستند که می‌توانید برای خرید بیت کوین، اتریوم و ترونیکس از آن استفاده کنید. اگر شما قصد فعالیت در این شبکه را دارید باید حتما برای خریدوفروش محتوای موردنظر خود از ترونیکس استفاده کنید. جالب است بدانید دلیل آنکه این بستر را به حذف واسطه‌ها می‌شناسند آن است که هزینه پرداختی شما مستقیما به‌حساب تولیدکننده یا توسعه‌دهنده برنامه‌ها وارد می‌شود.

این توسعه‌دهندگان نیز از این ترونیکس‌ها برای انجام سایر معاملات خود استفاده می‌کنند. همچنین این امکان را دارند که این رمز ارزها را به یکدیگر تبدیل کنند و از آن‌ها برای پیش‌برد امور تجاری دیجیتال خود بهره ببرند. درواقع هر نوع خدمات و عملیات که در بستر بلاک‌چین قابل انجام باشد، با استفاده از ترونیکس نیز انجام خواهد شد.

سهولت در خریدوفروش ارز دیجیتال ترون

آینده ارز دیجیتال ترون

شاید بسیاری از کارشناسان و فعالان این حوزه ترون را به‌اندازه‌ای قدرتمند نمی‌دانند که قابل رقابت با دیگر انواع ارز دیجیتال باشد. با این حال همچنان اعتقاد دارند که آینده درخشانی در انتظار این شبکه رمز ارز گسترده قرار دارد که امیدوارکننده است. درواقع تمامی کارشناسان به‌اتفاق قدرت بالقوه بسیاری را در این شبکه حرفه‌ای می‌بینند.

از مهم‌ترین طرح‌های در حال اجرای ترون ادیسه است که از ژانویه ۲۰۱۹ آغاز شده است. این طرح قرار است که بسیاری از روش‌های سنتی تعامل کاربر با محتوا را دگرگون کند. بدین معنا که دیگر از الگوریتم‌های سنتی برای محتوای قابل‌دسترسی استفاده نمی‌شود. در ازای آن ترون نحوه تعامل کاربر با محتوا را در نظر می‌گیرد و بر اساس درک کاربر از محتوا آن را ارزش‌گذاری خواهد کرد. درواقع به‌زودی سیستم کلیک و بررسی بازخوردهای مرتبط با آن که تاکنون مرسوم بوده است کنار گذاشته می‌شود.

از دیگر برنامه‌های آینده ترون باید به قادرسازی تولیدکنندگان به ساخت و صدور پیشنهادات اولیه سکه می‌کند. اگرچه این برنامه‌ها شباهت بسیاری به الگوریتم‌های اتریوم دارد، با این حال بسیار جذاب و کاربردی هستند. به‌طورکلی این امکانات در تمامی سیستم‌های مبتنی بر بلاک‌چین به‌راحتی کاربرد دارد.

کدام ارز دیجیتال، آینده را از آن خود خواهد کرد؟

 

نکاتی درخصوص مبادلات ترون

هر نوع مبادله‌ای شامل مراحل مختلفی می‌شود که شامل فضای ذخیره‌سازی، پلتفرمی برای انجام عملیات خریدوفروش و از همه مهم‌تر مبادله در مراکزی مانند صرافی‌هاست. شناخت برنامه‌ها، پلتفرم‌ها و صرافی‌های مناسب برای انجام مبادلات در این شبکه گسترده از ضروریات ورود به این بازار است.

جالب است بدانید پلتفرم‌های بسیار متنوعی برای انجام مبادلات در این حوزه طراحی شده‌اند که عمدتا مبتنی بر وب هستند. این بدین معناست که شما برای کار با آن‌ها باید وارد وب‌سایت‌های مخصوصی شوید. تعداد این سایت‌ها کم نیست؛ اما بهتر است به منابع و مراجع معتبری در این خصوص مراجعه کنید که آشنایی کاملی با آن‌ها دارید.

از طرفی راه‌های متنوعی نیز برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال ترون وجود دارد که به آن‌ها کیف پول نیز گفته می‌شود. معمولا انواع مختلفی از این کیف پول‌ها به بازار عرضه شده است که در دو نوع الکترونیکی و سخت‌افزاری هستند. هر یک از انواع این کیف‌ها مزایای خاص خود را دارند و استفاده از آن‌ها رایج است. برای خریداری بهترین محل‌های ذخیره‌سازی معمولا بهتر است از نمونه‌هایی که از طریق سایت ترون معرفی می‌شوند خرید کنید؛ با این حال شما در این زمینه مختار هستید.

نکته مهم دیگر آن است که به صرافی‌های آنلاین معتبری در این حوزه مراجعه کنید. از جمله معتبرترین صرافی‌های آنلاین باید به Binance، OKEx، Huobi و Bittrex اشاره کرد. در این صرافی‌ها امکان مبادلات میان ارزهای دیجیتال مختلف نیز وجود دارد.

پشتیبانی در صرافی‌های بزرگ

 

نگاه اجمالی

ارزهای دیجیتال این روزها با مزایا و منافعی نظیر مانند امکان ایجاد تراکنش‌های سنگین و البته ارزان‌قیمت محبوبیت بالایی در جهان یافته است. آشنایی با انواع ارز دیجیتال مانند ترون‌ها به شما کمک می‌کند با نمونه‌های رایج و کارآمدی فعالیت داشته باشید.

ارز دیجیتال ترون با توکن‌هایی به نام ترونیکس مبادله می‌شود. این ارز رمز پایه در سال ۲۰۱۷ و توسط یک شرکت سنگاپوری پا به عرصه این بازار گذاشته است و آینده بسیاری درخشانی برای آن متصور شده‌اند. این ارز دیجیتال با حذف واسطه‌ها تلاش کرده است شبکه گسترده و رایگانی را در حوزه سرگرمی مهیا کند. با خرید ترونیکس شما این امکان را دارید که بی‌واسطه و مستقیم هزینه‌های مرتبط با برنامه‌های این حوزه را به تولیدکننده پرداخت کنید.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
آموزش ارز دیجیتال (آشنایی با کیف پول کوینومی و ویژگی های آن)
نوشتهٔ بعدی
(انواع رمز ارزهای دیجیتال)ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست