هدف از پیداش ارزهای دیجیتالی و عوامل موثر در رشد قیمت بیتکوین

 مقدمه

امروزه مطالب عجیب و غریبی به گوشمان می‌خورد که باعث شگفتی می شود،یکی از این مطالب، قیمت بیتکوین می‌باشد.در واقع بیتکوین یکی از ده‌ها واحد ارز‌های دیجیتال است که در دنیا وجود دارد اما چیزی که این ارز دیجیتال را از بقیه متمایز می‌کند،قیمت آن می‌باشد.

تاریخچه بیتکوین:

بیتکوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ توسط مقاله‌ای به جهان معرفی شد.در آن مقاله از نوعی ارز دیجیتال نام برده شده بود که کمتر کسی آن را جدی می‌گرفت.این ارز دیجیتال توسط ساتوشی ناکاموتو بنیان گذاری شده است و در مدت زمان بسیار کوتاهی تبدیل به با ارزش ترین واحد پول دیجیتال دنیا تبدیل شد.

 

بیتکوین،با ارزش ترین واحد پول دیجیتال دنیا می باشد

با استفاده از این ارز دیجیتال می‌توان انواع معملات و خرید و فروش‌ها را انجام داد،نکته قابل توجه در این ارز دیجیتال این است که تمامی این معاملات را می‌توان به صورت کاملا مخفی انجام داد و درواقع این واحد ارز دیجیتال به هیچ عنوان قابل رد گیری نمی‌باشد.

واحد ارز دیجیتالی که در ابتدا یعنی در سال ۲۰۰۸ تنها چند سنت ارز داشت،اکنون ارزشی بیش از ۴۰۰۰۰ دلار دارد. قیمت بیتکوین روز به روز در حال بالا رفتن می‌باشد و امروزه به نوعی کسب و کار تبدیل شده است.

ارزش این ارز دیجیتال،روز به روز در حال افزایش است

 

استخراج بیتکوین:

بعد از ارزشمند شدن این ارز دیجیتال،بیشتر دولت‌ها به فکر استخراج آن افتادند و برای معامله‌های خود از این ارز استفاده کردند.اما استراخ بیتکوین کار ساده‌ای نیست.

دستگاه‌های مخصوصی برای این کار وجود دارد که به اصطلاح به آن‌ها ماینر به معنای استخراج کننده می‌گویند.کار این دستگاه‌ها ساختن کد‌های دیجیتالی بیت کوین است.این دستگاه‌ها در بازار موجود می‌باشند اما استخراج کردن بیتکوین با استفاده از آن‌ها ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.با وجود این محدودیت‌ها،افراد زیادی هستند که به استخراج بیتکوین می‌پردازند.

استخراج این ارز دیجیتالی که با دستگاه ماینر انجام می‌شود علاوه بر این که جرم می‌باشد مشکلات دیگری نیز دارد،یکی از این مشکلات هزینه برق بسیار بالای دستگاه ماینر است.هر یک از این دستگاه‌ها برای استخراج کردن بیتکوین،در ماه مصرف برق قابل توجهی دارد که همین امر باعث می‌شود تا به آسانی اداره برق متوجه این موضوع شود.

با استفاده از دستگاه ماینر می توان بیتکوین استخراج کرد

هدف از پیدایش بیتکوین:

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، قیمت بیتکوین روز به روز در حال افزایش است و دلیل آن روند افزایشی استفاده مردم از این ارز دیجیتال و همچنین مهم ترین دلیل آن این است که،کد استفاده شده در این ارز دیجیتال ایمن ترین کد در بین ارز های دیجیتال می‌باشد.هدف اصلی ساخته شدن بیتکوین،جلوگیری از چاپ پول‌های تقلبی می باشد.این ارز دیجیتال به دلیل کد امنی که برای ساختن آن استفاده شده است،جزء ایمن ترین واحد‌های ارز دیجیتال به حساب می‌آید.این کد توانسته جعل کردن بیتکوین را تقریبا به صفر برساند.

بیتکوین جزء محبوب ترین ارز های دیجیتال جهان است قیمت بیتکوین

دلیل محبوبیت بیتکوین:

همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال از زمان ساخته شدن تا کنون بسیار مورد توجه سرمایه گذاران،دلالان و حتی مردم عادی قرار گرفته است.دلیل این محبوبیت بدون واسطه بودن این ارز دیجیتالی می‌باشد.بیتکوین زیر نظر هیج سازمان و ارگان دولتی نمی‌باشد و به صورت مستقل و بدون وجود واسطه خرید و فروش می‌شود،به همین دلیل است که تمامی مردم به این ارز دیجیتال اعتماد کافی دارند و روی بیتکوین سرمایه گذاری می‌کنند.

در روز‌هایی که قیمت همه چیز از جلمه دلار و سکه افزایش قابل توجهی داشته است، قیمت بیتکوین نیز از این قافله جا نماند و همانطور که در بالا گفته شداین ارز دیجیتال ارزشی معادل ۴۰۰۰۰ دلار معادل بیش از ۱میلیارد تومان پیدا کرده است که به احتمال زیاد ارزش بیشتری نیز پیدا می‌کند.

مشکلات اولیه در ساختار بیتکوین که حل شد:

در روز‌های اولیه ساخته شدن بیتکوین،مشکلی به نام دوبار خرج شدن وجود داشت.این مشکل باعث می‌شد تا کسانی که به وسیله بیتکوین کالایی را خریداری نموده اند،بتوانند با آن پول دوباره خرید کنند.این اتفاق در ارز‌های کاغذی امکان پذیر نمی‌باشد و شما نمی‌توانید پولی را که برای خریدن کالایی مصرف کرده اید،برای خرید کالایی دیگر دوباره خرج کنید.اما در دنیای دیجیتال این کار به راحتی با یک کپی کردن امکان پذیر می‌باشد.این مشکل در تمامی ارز‌های دیجیتال وجود داشت و کاربران می‌توانستند ارز‌های خود را در دو مرحله خرج کنند.برای کنترل کردن این مشکل در ارزهایی که قبل از بیتکوین وجود داشتند،یک سازمان مرکزی وجود داشت تا تمامی رفتار‌های کاربران را کنترل کند اما با پیدایش بیتکوین این سازمان مرکزی برداشته شد.

سازنده بیتکوین هویتش را مخفی نگه داشت قیمت بیتکوین

مزایای بیتکوین:

استفاده از بیتکویین مزایای مختلفی دارد

غیر متمرکز بودن:

یکی از دلایل افزایش قیمت بیتکوین غیر متمرکز بودن آن می‌باشد.غیر متمرکز بودن بیتکوین به این معنا می‌باشد که هیچ سازمان و دولتی در آن دخالت ندارد وتمام معملات مربوط به آن بدون شخص سومی انجام می‌شود.

امنیت بالا:

از دیگر عواملی که باعث افزایش قیمت این ارزدیجیتال شده است،امنیت بالای آن می‌باشد.تمامی معملات این ارز‌های دیجیتال با استفاده از رمز‌های پیچیده ای صورت می‌گیرد و افرادی که می‌خواهند با استفاده از بیتکوین معاملات خود را انجام دهند باید این رمز‌ها را در اختیار داشته باشند.این رمز‌ها قابل دسترسی نیستند و به همین دلیل است که امنیت بسیار بالایی دارند.

ناشناس بودن هویت افراد:

یکی از مواردی که در بالا نیز به آن اشاره شد،ناشناس ماند هویت شخص خریدار و فروشنده است.این ویژگی سبب می‌شود تا هویت دو طرف معاملات کاملا مخفی بماند و فاش نشود.

جابجایی آسان:

به دلیل دیجیتالی بودن این ارز،حمل و جابجایی آن از ارز‌های فیزیکی بسیار آسان تر و ایمن تر می‌باشد.

مالیات:

بیتکوین و ارز‌های دیجیتالی دیگر هنوز به صورت کامل از طرف کشور‌ها به رسمیت شناخته نشده‌اند و به همین دلیل مشمول مالیات نمی‌باشند.همین امر سبب شده است که بیتکوین به فضای داغی برای معاملات بزرگ تبدیل شود.

برگشت ناپذیری تراکنش های بیتکوینی:

به دلیل ناشناس بودن افراد در معاملات بیتکوینی،امکان برگشت ارز دیجیتال وجود ندارد برای همین در هنگام خرید کردن با این ارز‌های دیجیتال دقت داشته باشید که اطلاعات کیف پول فرد مورد نظر را درست وارد کنید.

مطلب آخر:

با توجه به رشد روز افزون قیمت بیتکوین ،این ارز دیجیتال فرصت خوبی برای سرمایه گذاری می‌باشد،اما توجه داشته باشید که بیتکوین و ارز های دیجیتالی دیگر هنوز در ایران قانونی شناخته نمی‌شوند و در صورت بروز هرگونه مشکل جای هیچ شکایتی نیست.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
چرا شناخت انواع ارز دیجیتال و خرید و فروش آن اهمیت زیادی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
روش های کسب درآمد دلاری از یوتیوب و ایجاد اکانت adSense

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست