مرتضی یاری

چگونه می‌توان به صورت ایمن خرید بیت کوین انجام داد؟

همان طور که می‌دانید امروزه با توجه به افزایش قیمت ارز‌ها و ارزش بالای آن‌ها برای سرمایه گذاری، بیشتر افراد سعی می‌کنند تا با خرید و فروش این ارز‌ها کسب درآمد کنند. البته ارز‌ها به دو صورت دیجیتال و فیزیکی هستند که تقریبا سرمایه گذاری به وسیله ارز‌های دیجیتال می‌تواند برای شما دردسر‌های کمتری داشته باشد. برای مثال شما نیاز به حضور در مکان خاصی را برای خرید ندارید و می‌توانید خرید خود را به  صورت غیر حضوری انجام دهید. معتبر ترین ارز دیجیتال که ارزش بسیار بالایی هم دارد بیت کوین می‌باشد. خرید و فروش ارز‌های دیجیتال تقریبا مشابه است. شما برای خرید بیت کوین می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی و پر کاربرد مثل تلگرام و یا واتس آپ مراجعه کنید ولی برای حفظ امنیت کار بهتر است که خرید خود را از صرافی‌های معتبر و شناخته شده انجام دهید.

چگونه می‌توان به صورت ایمن بیت کوین خریداری کرد؟

برای خرید بیت کوین لازم نیست حتما یک هزینه سنگین را انجام دهید به ویژه اگر جزو افراد مبتدی هستید. شما می‌توانید با یک سرمایه کم وارد این حرفه شوید ولی باید حتما قواعد لازم را برای خرید این ارز دیجیتال بدانید.

خرید این ارز دیجیتال در بیشتر صرافی‌ها به این صورت است که شما یک کیف پول برای خود می‌سازید و سپس با شارژ کردن این کیف پول می‌توانید برای خرید این ارز اقدام کنید. در ضمن شما در زمان خرید این ارز دیجیتال توسط سایت‌های صرافی باید مقداری کارمزد را بپردازید ولی در هر صورت روشی امن و مطمئن به حساب می‌آید.

البته قبل از خرید خود علاوه بر ساخت کیف پول باید در سایت مورد نظر که کاملا مطمئن و معتبر باشد ثبت نام کرده و سپس احراز هویت کنید و سپس کار خود را به صورت قانونی انجام دهید.

مزایای خرید بیت کوین و استفاده از ارز دیجیتال

سیر صعودی ارزش و قیمت

ارز دیجیتال بیت کوین که در سال‌های نه چندان دور ساخته شد و وارد بازار ارز‌ها شد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و یکی از مزایای آن سیر صعودی ارزش و قیمت آن می‌باشد و به همین منظور می‌توان با خرید بیت کوین و سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال به راحتی کسب درآمد کرد. البته تعداد زیادی از فروشگاه‌های اینترنتی هم وجود دارند که سعی می‌کنند از این ارز به عنوان پرداختی برای محصولات خود پشتیبانی کنند و این می‌تواند باعث افزایش این ارز شود و برای آن یک ویژگی مثبت به شمار می‌رود.

تبدیل آسان آن به سایر ارز‌های دیجیتال

یکی دیگر از مزایای این ارز دیجیتال تبدیل آسان آن به سایر ارز‌های دیجیتال می‌باشد و این ویژگی برای افرادی که معاملات ارز دیجیتال انجام می‌دهند بسیار جالب توجه است.همچنین شما برای تراکنش‌هایی که انجام می‌دهید باید مبلغی را هزینه کنید که میزان مبلغ مصرفی برای تراکنش‌های بیت کوین نسبت به سایر ارز‌های دیجیتال بسیار کمتر است. اگر چه این قیمت‌ها دارای نوسانات زیادی هستند ولی به طور کلی هزینه تراکنش‌های این ارز در مقایسه با ارز‌های دیگر قابل قبول تر می‌باشد.

مستقل بودن و وابسته نبودن به نهاد‌های خاص دولتی

یکی دیگر از مزییت‌های خرید بیت کوین مستقل بودن و وابسته نبودن به نهاد‌های خاص دولتی می‌باشد در صورتی که بسیار از ارز‌های دیجیتال دیگر که شناخته شده هم نیستند توسط برخی از کمپانی‌ها کنترل و مدیریت می‌شوند.

به طور کلی این ارز دیجیتال دارای مزایای زیادی است که هر کدام می‌تواند برای طیف خاصی از عموم مورد توجه قرار بگیرد. شما هم باید بتوانید با شناخت مزایای این ارز دیجیتال برای خود یکی را مورد توجه قرار داده و آگاهانه و با یک هدف خاص روی این ارز سرمایه گذاری کنید.

روش‌های استخراج و به دست آوردن بیت کوین

وقتی کسی قصد استخراج بیت کوین را دارد باید قبل از شروع کار مقدمات آن را فراهم سازد. این کار نیاز به یک سری از تجهیزات و وسایل دارد که نوع هر کدام و تعداد آن‌ها با توجه به گستردگی کار تعیین می‌شود. به همین منظور باید ابتدا یک برنامه و طرح برای فعالیت و چگونگی کار در نظر گرفت.

اما اگر به طور کلی و جامع نگاه کنیم باید یک سری از موارد حتما برای استخراج این ارز دیجیتال تهیه شوند و وجود آن‌ها الزامی می‌باشد. برای مثال شما باید یک اینترنت ثابت داشته باشید تا نیاز شما را برطرف سازد. همچنین وجود تجهیزات تهویه مانند فن بسیار کاربردی و مورد نیاز است. البته مواردی مانند کابل و یا تجهیزات برقی باکیفیت هم در کنار دستگاه استخراج مخصوص می‌تواند از الزامات این کار به شمار برود.

وجود برق مناسب و قوی

باید توجه داشته باشید یکی از نکاتی که در زمینه ماینینگ بیت کوین همواره مطرح است، وجود برق مناسب و قوی است زیرا دستگاه‌های مخصوص استخراج این ارز دیجیتال مقدار بسیار زیادی برق مصرف می‌کنند. البته وجود برق قوی می‌تواند به ایمنی و قانونی بودن کار و فعالیت شما کمک بسیار زیادی بکند. در کشور ما استفاده و به کار بردن برق خانگی جهت استخراج و کسب بیت کوین کاملا ممنوع و غیر مجاز می‌باشد.

الزام وجود تجهیزات تهویه مناسب به این علت است که دستگاه‌های مخصوص استخراج بیت کوین به شدت در هنگام فعالیت خود گرم می‌شوند و این بسیار خطرناک است. به همین منظور از یک فن استفاده می‌کنند تا مشکلی به وجود نیاید. در نهایت با وجود تمامی این امکانات و تجهیزات فنی ولی باز هم یک سری موارد هستند که نبود آن­ها به کار ضربه می­زند. برای نمونه برای انجام این کار داشتن کیف پول مجازی بسیار ضروری و واجب است. البته وجود کیف پول برای خرید بیت کوین هم بسیار لازم است.

جمع بندی :

در نتیجه شما می‌توانید از ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان یک منبع ارزشمند برای سرمایه گذاری استفاده کنید و با خرید بیت کوین به درآمد بالایی هم برسید. البته نکات لازم در این زمینه باید رعایت شود تا دچار ضرر و زیان نشوید.

نکاتی همچون نحوه خرید صحیح این ارز و یا روش نگهداری از آن می­تواند در روند کار شما بسیار موثر باشد و به همین دلیل باید در مورد آن شناخت کافی را داشت. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا شما را با اطلاعات لازم در زمینه این ارز دیجیتال آشنا کنیم. همچنین شما می­توانید در این مقاله با نکات مرتبط با استخراج ابن ارز دیجیتال بیشتر آشنا شده و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

خروج از نسخه موبایل