(انواع رمز ارزهای دیجیتال)ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

این روزها ارزها با مفهوم جدیدی به نام دیجیتالی شدن روبه‌رو هستند که توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. اگر در آینده‌ای نه‌چندان دور شنیدید، بسیاری از معاملات و خریدوفروش‌ها از طریق ارزهای رمزنگاری شده انجام می‌شود، تعجب نکنید! درواقع انواع ارز دیجیتال به‌‌اندازه‌ای امن و حرفه‌ای هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند کسب‌وکار و تجارت خود را به این سمت پیش ببرند. بنابراین بهتر است کمی با مفهوم این قبیل ارزها و کاربردهای آن در دنیای جدید پیش‌رو آشنا شوید.

شناخت انواع ارزهای دیجیتال به شما کمک می‌کند امنیت معاملات آنلاین خود را افزایش دهید و به سودآوری بیشتر فکر کنید. اگرچه دولت‌های بسیاری تلاش می‌کنند با هدف قرار دادن غیر متمرکز بودن این ارزها آن‌ها را سرکوب کنند، اما مزایا و منافع آن به‌حدی است که کمتر قدرتی تمایل مقاومت در برابر آن را دارد. از آنجایی‌که هیچ ارگان، سازمان و کشوری امکان کنترل این ارزها را ندارد، شاید برای بسیاری از دولت‌ها گسترش این ارزها هراس‌انگیز باشد. قصد داریم شما را با ماهیت اصلی این ارزها آشنا کنیم.

انجام معاملات آنلاین با ارز دیجیتال

کمی با ارز دیجیتال آشنا شوید!

ارزهای دیجیتال نوعی مبادلات رمزنگاری شده هستند که امکان هک آن‌ها به‌شدت کم است. همچنین شفافیت بالای معاملات انجام‌شده در این بازار امنیت قابل‌توجهی را به این بازار بخشیده است. معمولا شرکت‌ها ارز خاص خود را در قالب توکن‌هایی عرضه می‌کنند و معاملات از طریق این توکن‌های خاص انجام می‌شود. درواقع تبادل کالا و خدمات از طریق مبادله این توکن‌ها صورت می‌گیرد.

درواقع شما برای خرید‌وفروش مجازی باید ارز حقیقی را از طریق رمزنگاری‌هایی به ارز دیجیتال تبدیل کنید. این ارزهای رمزپایه از فناوری بلاک‌چین برای پیاده‌سازی استفاده می‌کنند و نوعی تکنولوژی غیرمتمرکز محسوب می‌شوند.

انواع رمز ارزهای دیجیتال

از انواع این ارزها باید به بیت کوین، اتریوم، ترون، بیت کوین کش و مانند آن اشاره کنیم که اعتبار بالایی دارند و به‌عنوان ارزهای رمزنگاری شده استفاده می‌شوند. با توجه به عملکرد هر یک از این ارزها معمولا ارزش‌های متفاوتی برای هریک از آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. خریدوفروش در این بازار معمولا با درنظرگرفتن قیمت آنلاین این ارزها صورت می‌گیرد.

این روزها بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال محسوب می‌شود که قیمت آن دائما در حال افزایش است. به دلیل آنکه قیمت این ارزها دائما در حال تغییر و افت و خیر است، نمی‌توان رقم دقیقی را اعلام کرد. برای اطلاع از قیمت آنلاین می‌توانید به بخش‌های مرتبط در سایت مراجعه کنید. البته این نکته حائز اهمیت است که بیت کوین بیش‌از چند برابر از اتریوم ارزش‌مند است و برای مبادلات آنلاین به‌کار گرفته می‌شود.

انواع ارز‌های دیجیتال در بازار

دلایل پرطرفداربودن ارزهای دیجیتال

شاید با این سوال مواجه شده باشید که چرا این ارزها تا این اندازه محبوب و پرطرفدار هستند! از آنجایی‌که این واحدهای پولی دیجیتال آینده بسیار روشنی دارند، بسیاری از کارشناسان و حتی افراد عادی آینده ارزها را در این حوزه پیش‌بینی می‌کنند. درواقع افراد بسیاری اعتقاد دارند که این ارزهای دیجیتال هستند که در آینده‌ای نه‌چندان دور منشأ بسیاری از مبادلات قرار می‌گیرند.

همچنین از دیگر دلایلی که سبب شده است ارز دیجیتال محبوب همگان باشد، امنیتی است که با حذف بسیاری از واسطه‌ها مانند بانک‌های مرکزی ایجاد کرده است. درواقع هیچ سازمان و نهادی در جهان امکان اعمال نظر و قدرت را در این ارز ندارد. به‌همین دلیل برخی اتفاقات مالی نظیر تورم‌ها در این‌گونه ارزها رخ نمی‌دهد.

از طرفی ورود به این بازارها بسیاری از حاشیه‌های مرتبط با این ارزها را نیز گسترش داده است. درواقع باید گفت پرداخت‌های آنلاینی که در این بازار صورت می‌گیرد، پیشرفت‌های چشم‌گیری نسبت به شیوه‌های سنتی داشته است. تمامی این مزایا و منافع سبب شده است که این ارز دیجیتال به محبوب‌ترین ارزهای فعال در جهان بدل شوند. به این دلایل و رشد قابل‌توجهی که در انتظار این بازار است، به‌نظر می‌آید که شیوه مناسبی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

افزایش افسارگسیخته قیمت بیت کوین

آیا ارز دیجیتال قانونی است؟

اگرچه ورود این ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۰۹ تاکنون با کشمکش‌های فراوانی در کشورهای جهان روبه‌رو بوده است، امروز کمتر کشوری در جهان با آن مقابله می‌کند. درواقع ناشناخته بودن چنین دنیای جدیدی برای بیشتر افراد قابل درک نبود. پس‌از گذشت مدتی بسیاری از کشورها ورود آن را با سازوکارهای قانونی خود مطابقت دادند و این روزها همه جهان استقبال مناسبی از این رمزارزها می‌کنند.

البته نحوه اجرایی‌شدن ارز دیجیتال در کشورهای مختلف بسته به قوانین آن متفاوت است. درواقع هر کشور برای مقابله با کلاهبرداری و سوء استفاده‌های احتمالی این حوزه راه‌کارهایی را اندیشیده است. با وجود آنکه بستر این حوزه برای سرمایه‌گذاری‌های کلان بسیار امن و قابل‌اعتماد است، بهتر است هنگام خرید انواع ارزهای دیجیتال احتیاط را ضمیمه کار خود کنید.

محدودیت‌های قانونی در بعضی کشورها

کاربردهای رمزارزهای دیجیتال در یک نگاه

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارزهای دیجیتال در هر کشوری حذف پول‌شویی است. از آنجایی‌که تمام مبادلات ارزی در این بستر شفاف است و عموم افراد امکان مشاهده آن را دارند، امکان بروز چنین فسادهای مالی در این بازار صفر است.

از طرفی این ارز مخصوصا برای کشوری مانند ایران امکانات بسیاری را مهیا کرده است؛ چراکه این ارز بدون مرکزیت کشور و ارگان خاصی اجرایی می‌شود. به‌همین دلیل اعمال محدودیت علیه کشور خاصی تقریبا غیرممکن است.

با به‌کارگیری این قبیل ارزهای رمزپایه باید بگوییم بسیاری از محدودیت‌های پول سنتی یا واقعی حذف شده است. از طرفی امکان انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان در این حوزه با وجود امنیت تجارت بالا مهیا شده است و بستر مناسبی را برای مبادلات تجاری ایجاد می‌کند. از دیگر فواید بی‌نظیر آن فرار مالیاتی بزرگ است. درحالی‌که شما معاملات سنگینی را پیگیری می‌کنید، نیازی به پرداخت مالیات به هیچ سازمان و ارگانی ندارید و درواقع نسبت به این کار تعهدی نخواهید داشت.

کاربرد‌های چشم‌گیر ارز دیجیتال

نگاه آخر

ارز دیجیتال یکی از مفاهیم امروزی بوده که منافع بسیاری را برای تجارت دیجیتال مهیا کرده است. انواع بسیار متنوعی از این ارزها معرفی شده‌اند که هریک کارآیی‌های خاص خود را دارد و در تکمیل امکانات و بهبود ارز قبلی طراحی شده است. بیت کوین یکی از معروف‌ترین این ارزهاست. اتریوم و ترون نیز نوع دیگری هستند که از نظر سرعت مبادلات و برخی دیگر از ویژگی‌ها متفاوت هستند.

از مهم‌ترین مزایا و کاربردهای این ارزهای دیجیتال باید به رفع مشکلاتی نظیر پولشویی اشاره کرد. همچنین شما ملزم به پرداخت مالیات نخواهید بود، درحالی‌که حجم سنگینی از معاملات را در این بازارهای آنلاین انجام می‌دهید. این ارزهای آنلاین محدودیت‌های قبلی پول‌های واقعی یا سنتی را ندارند و مزایای بسیاری را نصیب کاربران می‌کنند.

 

مقالات مرتبط :

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
همه چیز درخصوص ارز دیجیتال ترون و چگونگی مبادله آن
نوشتهٔ بعدی
چرا شناخت انواع ارز دیجیتال و خرید و فروش آن اهمیت زیادی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست