معرفی انواع ارز دیجیتال معتبر برای سرمایه ‌گذاری

انواع ارز دیجیتال

امروزه واحدهای پولی دیجیتال بخش بزرگی از بازار سرمایه را تشکیل داده و روزبه‌روز در حال گسترش می‌باشند. ارزهای دیجیتال در انواع گوناگونی وجود دارند و هر روز یک ارز دیجیتال جدید باقابلیت‌های نسبتاً مشابه، وارد بازار می‌شود.  بر اساس آمار روزانه چیزی حدود ۲۴۷۵ کریپتوکارنسی با سرمایه ۲۶۴ میلیارد دلار در جهان معامله می‌شود. در این مقاله قصد معرفی انواع ارز دیجیتال که تقریباً ۸۵% از کل ارزش بازار را تشکیل می‌دهند، داریم. با ما همراه باشید.

انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

۱- بیت کوین (BTC)

ارز دیجیتال بیت کوین یکی از قدیمی‌ترین انواع ارز دیجیتال است که در ابتدای ظهور خود نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را جلب کرد. می‌توان گفت ارز دیجیتال بیت کوین الهام‌بخش بسیاری افراد برای ارائه ارز دیجیتال جدید شد.

این ارز دیجیتال قدیمی در آگوست ۲۰۰۸ بانام دامین Bitcoin.org ثبت شد و در تاریخ ۳۱ اکتبر همان سال مقاله‌ای بانام ارز دیجیتال بیت کوین به چاپ رسید و نظر سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کرد و درنهایت در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ شبکه اختصاصی بیت کوین به وجود آمد. ارز دیجیتال بیت کوین یکی از معتبرترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری است.

ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

۲- اتریوم (ETH)

اتریوم که بانام اختصاری ETH شناخته می‌شود با بیش از ۲۵ میلیارد دلار ارزش بازار، مهم‌ترین و پرطرفدارترین انواع ارز دیجیتال بعد از بیت کوین است. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۵ به جهان معرفی شد. اتریوم بر اساس یک پلتفرم نرم‌افزاری غیرمتمرکز فعالیت می‌کند و امکان اجرای قراردادهای هوشمند را بدون تقلب، کنترل یا مداخله شخص ثالث فراهم می‌سازد.

به گفته کارشناسان ارز دیجیتال اتریوم را می‌توان برای رمزگذاری، غیرمتمرکز سازی، ایمن‌سازی و مبادله همه‌چیز بکار برد. در جدول ارزهای دیجیتال، اتریوم پس از بیت کوین قرار می‌گیرد و رتبه دوم را در بین تمام ارزهای دیجیتال دارد.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

۳- ریپل (XRP)

ارز دیجیتال ریپل در سال ۲۰۰۴ به‌عنوان یک سیستم پولی غیرمتمرکز توسط Ryan Fugger ایجاد شد و به افراد این امکان را می‌داد که پول شخصی خودشان را ایجاد کنند.

بر پایه این سیستم غیرمتمرکز، در سال ۲۰۱۱ یک سیستم ارز دیجیتال راه‌اندازی شد که بیشتر برای حذف مبادلات متمرکز بیت کوین مورداستفاده قرار می‌گرفت. امروزه ارز دیجیتال ریپل به‌عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال باقابلیت تسهیل امنیت و فوریت معاملات جهانی شناخته می‌شود.

همچنین بخوانید: راهنمای کامل فروش محصولات در آمازون

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH)

۴- بیت کوین کش (BCH)

ارز دیجیتال بیت کش به‌منظور ایجاد بیت کوینی با عملکرد بهتر برای پرداخت‌های کوچک و روزمره به وجود آمد. ازآنجایی‌که در سال ۲۰۱۷ انجام مراحل پرداخت با بیت کوین حدود چهار روز طول می‌کشید، کارشناسان بیت کوین با تغییر کدها، ارز دیجیتال بیت کش را راه‌اندازی کردند تا مدت‌زمان پرداخت‌های معاملات کوچک را کاهش دهند. درنهایت در تاریخ یک آگوست ۲۰۱۷ بیت کش روانه بازار شد و جایگاه خود را در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال به دست آورد.

ارز دیجیتال نئو (NEO)

۵- نئو (NEO)

نئو یکی از انواع ارز دیجیتال چینی است که به‌صورت کدباز عرضه می‌شود. این ارز دیجیتال یکی از بهترین و پیشروترین ارزهای دیجیتال در جهان است.

با استفاده از نئو سرعت انجام معاملات تا حد زیادی افزایش میابد. ارز دیجیتال نئو برای ترکیب سرمایه‌های دیجیتال با سرمایه‌های واقعی به وجود آمد و در مدت‌زمانی کوتاه به یک ارز دیجیتال با امکانات بالقوه تبدیل شد.

ارز دیجیتال زی کش (ZEC)

۶- زی کش (ZEC)

زی کش یا Zcash در سال ۲۰۱۶ با ساختاری متن‌باز و غیرمتمرکز به وجود آمد. از قابلیت‌های مهم این ارز دیجیتال می‌توان به امنیت بالا و شفافیت گزینشی آن اشاره کرد. با استفاده از زی کش می‌توان از تراکنش‌های محافظ دار بهره‌مند شد. در تراکنش‌های محافظ دار جزییاتی مانند مبلغ، ارسال‌کننده و دریافت‌کننده پنهان می‌مانند.

همچنین بخوانید:  کسب درآمد ایده آل از طریق فروش عکس در شاتر استوک

ارز دیجیتال ترون (TRX)

۷- ترون (TRX)

ترون یکی انواع ارز دیجیتال بلاک چینی است و بر پایه ایجاد یک سیستم مالی غیرمتمرکز به وجود آمده است. این ارز دیجیتال به‌تازگی موردتوجه سرمایه‌گذاران زیادی قرارگرفته و در حال حاضر ظرفیت انجام ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه با کارمزد تقریباً صفر را دارد.

شبکه ترون در ابتدا برای ساخت اینترنتی واقعاً غیرمتمرکز ایجاد شد و در نظر دارد اکوسیستمی به وجود آورد که همه بتوانند از نقاط مختلف دنیا، نیازهای اینترنتی خود را بدون واسطه و به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز برطرف سازند.

همچنین بخوانید: ارز ترون چیست و چگونه می‌توان آن را در ایران خریداری کرد؟

ارز دیجیتال کازماس (Cosmos)

۸- کازماس (Cosmos)

ارز دیجیتال کازماس در سال ۲۰۱۷ به وجود آمد و باقابلیت‌های زیادی که داشت توانست در اولین سال فعالیت خود ۱۶ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. کازماس به بلاک چین‌های مختلف امکان برقراری ارتباط و همکاری متقابل را می‌دهد.

بلاک چین‌های با استفاده از کازماس امنیت بیشتری در ایجاد ارتباط خواهند داشت و به همین دلیل ارز دیجیتال کازماس موردتوجه سرمایه‌گذاران قرار دارد. در حال حاضر سود سالانه شبکه کازماس حدود ۱۲ درصد است.

ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin)

۹- لایت کوین (Litecoin)

ارز دیجیتال لایت کوین که دنباله‌رو بیت کوین است در سال ۲۰۱۱ به وجود آمد. لایت کوین با ساختاری متن‌باز در مدت‌زمانی کوتاه به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال تبدیل شد.

این ارز دیجیتال توسط هیچ مقام مرکزی کنترل نمی‌شود و سرعت انجام تراکنش‌های آن نیز به طرز چشمگیری بالا است. در حال حاضر ارزش ارز دیجیتال لایت کوین در ازای هر توکن ۳۲.۰۱ دلار است.

ارز دیجیتال دش (DASH)

۱۰- دش (DASH)

ارز دیجیتال دش درواقع یک نسخه محرمانه‌تر بیت کوین است و بانام تاریکوین نیز شناخته می‌شود. از قابلیت‌های مهم دش یا تاریکوین می‌توان به غیرقابل‌شناسایی بودن تراکنش‌های انجام‌شده توسط این پلتفرم اشاره کرد.

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۴ به جهان معرفی شد و نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب نمود.

ارز دیجیتال تزوس (XTZ)

۱۱- تزوس (XTZ)

تزوس یکی انواع ارز دیجیتال خود اصلاحگر است و همانند اتریوم قابلیت پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را دارد. این ارز دیجیتال به شما امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را می‌دهد و شرکت‌کنندگان در بلاک چین تزوس می‌توانند به‌راحتی تغییرات موردنظرشان را در این شبکه ایجاد کنند.

تزوس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های متنی بر پایه سهام شناخته می‌شود. ارز دیجیتال تزوس توانست در سال ۲۰۱۷ مبلغی بیش از ۲۳۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. تزوس یکی از کم ریسک ترین و معتبرترین ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه است.

نوشتهٔ پیشین
فریلنسر چیست و چگونه می‌توان فریلنسر شد؟
نوشتهٔ بعدی
همه‌چیز در رابطه با فروش محصولات در آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست