نکاتی برای راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب

قطعاً در مورد قابلیت اعضای ویژه یوتیوب شنیده‌اید. یک امکان فوق‌العاده که یوتیوب برای کاربران خود فراهم کرده تا از طریق آن مخاطبینی که عضو کانال شما هستند بتوانند ویدئوها را ببینند. در واقع شما با راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب به اعضای کانال خود اجازه می‌دهید تا برخی فیلم‌های خاص را مشاهده کنند. این قابلیت برای افراد و یا کانال‌هایی که آموزش‌های مجازی دارند مناسب است. زیرا اعضا برای دیدن ادامه آموزش‌ها و یا کلیپ‌های بیشتر که در این بخش قرار می‌گیرند ماهانه مقداری هزینه عضویت پرداخت می‌کنند که خود یک منبع درآمد عالی خواهد بود.

چه محتواهایی را می‌توانید از این طریق در کانال خود منتشر کنید؟

زمانی که شما این بخش را راه‌اندازی می‌کنید، می‌توانید امتیازات خاصی را برای مشترکان خود مانند فیلم‌های سفارشی، ارتباط‌های زنده، پست‌های انجمن و… را در نظر بگیرید. شما به عنوان یک مدیر باید تصمیم بگیرید که این امتیازات  در دسترس چه افرادی باشد؟ شما فرصت‌های زیادی برای اختصاص دادن این امتیازات به مخاطبین دارید، این پلتفرم به کاربران کانال اجازه می‌دهد که حداکثر ۵ سطح برای اعضا خود داشته باشند و با توجه به سطح آن‌ها را دسته‌بندی کرده و از امتیازات بهره‌مند کند.

 

چگونه اعضای ویژه کانال یوتیوب را فعال کنیم؟

راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب بسیار آسان است که در اینجا یک راهنما گام‌به‌گام از آن را برای شما آورده‌ایم. آماده باشید تا با اعضای ویژه کانال به درآمد بیشتری برسید.

۱- در ابتدا به YouTube Studio بروید

۲- به منو سمت چپ رفته و روی گزینه Monetization تب کنید

۳- در مرحله بعد صفحه Monetization کانال را مشاهده می‌کنید. به قسمت بالا رفته و روی Memberships تب کنید

۴- پنل پیشنهادات عضویت کانال خود را پیدا کرده و روی شروع کلیک کرده و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

چه کانال‌هایی می‌توانند اعضای ویژه را فعال کنند؟

این بخش برای کانال نیز مانند اکثر قسمت‌های یوتیوب باید شرایط خاص خود را داشته باشد. کانال شما باید حداقل موارد زیر را داشته باشد.

  • بیش از هزار مشترک داشته باشید.
  • کانالی که برای کودکان ساخته شده باشد، نداشته باشید.
  • تعداد زیادی محتواهای نامناسب نداشته باشید.
  • بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.
  • با شرایط و مقررات یوتیوب به طور کامل هماهنگ باشید.
بعد از راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب کاربران می‌توانند در آن عضو شوند.

بعد از راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب کاربران می‌توانند در آن عضو شوند.

 

مهم‌ترین نکته‌ای که باید بدانید

بعد از راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب کیفیت حرف اول را می‌زند. اگر شما تنها به آپلود کردن ویدئوهای عمومی عادت دارید، برای موفقیت در عضویت کانال نیاز به کارهای اضافی و ارائه امتیازات بیشتر به مشترکین خود هستید. شما باید بتوانید به خوبی گروه خود را با کانالتان درگیر کرده و قول‌هایی که به آن‌ها  داده‌اید را محقق کنید.

از عضویت بخش ویژه چقدر می‌توان درآمد کسب کرد؟

پلتفرم محبوب یوتیوب به مدیران و سازندگان کانال‌ها این فرصت را می‌دهد تا محتواهای خود را قیمت‌گذاری کنند. بنابراین فرصت بسیار خوبی برای کسب درآمد از این راه دارید. در حال حاضر شما می‌توانید بازه‌ای از ۹۹/. تا ۱۰۰ دلار برای ویدئوهای خود در نظر بگیرید که بازه مشابهی برای سایر کشورها که عضویت کانال در آن‌ها نیز وجود دارد، اعمال می‌شود. بعد از راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب هرچه ویدئوهای با ارزش‌تری را آپلود کرده و با اعضا خود به اشتراک بگذارید درآمد بیشتر و همچنین مشترکین بیشتری جذب خواهید کرد.

کسب درآمد از یوتیوب بسیار آسان است.

کسب درآمد از یوتیوب بسیار آسان است.

معرفی ویدئو به اشتراک گذاشته شده

یکی از راه‌هایی که می‌تواند کانال شما را به سمت جذب مشترکین بیشتری هدایت و افراد را به عضویت در آن مشتاق کند، ساخت کلیپ‌هایی است که به صورت اجمالی و مختصر به معرفی ویدئویی که در کانال بخش ویژه خود قرار داده‌اید، بپردازد و از کاربران بخواهد که برای مشاهده آن عضو کانال ویژه شما شوند. توجه داشته باشید که ویدئوهای معرف باید جذاب و وسوسه‌کننده باشد تا اعضای بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

در آخر به یاد داشته باشید که شما برای کسب درآمد بیشتر باید بازدید کانال خود را افزایش دهید که راه‌های گوناگونی برای این کار وجود دارد. یکی از آن‌ها که شاید مهم‌ترینشان نیز باشد نوآور بودن است. هرچه حرف‌های جدید بیشتری برای گفتن داشته باشید در این راه موفق‌تر خواهید بود و به دنبال آن به درآمد بیشتری خواهید رسید.

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
آشنایی با قابلیت‌های ویژه یوتیوب (درآمد یوتیوب از کجاست)
نوشتهٔ بعدی
فیلم و تبلیغ در توضیحات ویدئو عنصر اصلی بازاریابی مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست