روش های کسب درآمد دلاری از یوتیوب و ایجاد اکانت adSense

کسب درآمد دلاری از یوتیوب

آنچه که توانسته است جذابیت و محبوبیت یوتیوب را در دنیا افزون کند این است که هر روزه بیش از یک میلیارد فیلم YouTube در سراسر جهان مشاهده می‎شود. به طور متوسط هر کاربر از طریق موبایل خود، چهل دقیقه برای مشاهده فیلم‎های یوتیوب وقت صرف می‎کند. بنابراین، کسب درآمد دلاری از یوتیوب ، یکی از بهترین راه‎ها است که با استفاده از تکنیک‎های لازم در ویدئوها قابل انجام است.

آن چه که روشن است YouTube تنها بستری برای فیلم‎های ساده و مبتدی نیست. افراد در تخصص‎های مختلف، شبکه‎های تلویزیونی، مشاغل کوچک و فریلنسرها هنگام ارسال محتوای متفاوت و نوآورانه خود در یک کانال YouTube می­توانند به یک ارزش پولی دست پیدا کنند.

فعالیت در یوتیوب

یک کانال فعال و سرگرم­کننده YouTube که ساخت آن از طریق حساب Google رایگان است، می‎تواند دامنه دسترسی به مخاطبان جدید را گسترش دهد. از سویی دیگر می‎توان یک پایگاه مشترکین ایجاد نمود تا شرکت‎های دیگر با استفاده از YouTube هزینه تبلیغات محصولات خود را پرداخت کنند.

قبل از راه­اندازی کانال YouTube به منظور کسب درآمد، باید تصمیم بگیرید که به چه نوع سود علاقه­مند هستید. آیا می‎خواهید از YouTube به عنوان یک رسانه تبلیغاتی جهت محصولات و خدمات خود استفاده کنید؟ یا می­خواهید محتوای ویدئویی شما مستقیماً از طریق آگهی، کسب درآمد دلاری از یوتیوب را ایجاد کند؟

برای آن که بتوانید از یوتیوب به کسب درآمد دلاری برسید و مانیتایز شوید لازم است که در طول یک سال گذشته، با محتوای نوآورانه خود ۱۰۰۰ سابسکرایبر و ۴۰۰۰ ساعت واج تایم داشته‎باشید. همچنین باید تمام قوانین کسب درآمد در YouTube را پذیرفته و رعایت کنید و اکانت گوگل ادنسنس ایجاد نمایید. شما می‎توانید در این خصوص و برای مانیتایز شدن کانال خود از شرکت مرتضی یاری، خدمات مفیدی را دریافت کنید.

شناسایی مخاطبان

برای ایجاد یک استراتژی قوی کسب درآمد دلاری از یوتیوب ، باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. استراتژی اصلی محتوای ویدئویی برای یوتیوب این است که شما می‎خواهید محتوای دیجیتال خود را مطابق با شخصیت مخاطب خود تنظیم کنید. در این صورت، وقت بیشتری را برای تماشای ویدئوهای شما خواهد گذاشت و شما را در رسیدن به اهداف­تان در یوتیوب راهنمایی خواهد کرد.

به خاطر داشته‎باشید که  یوتیوب یک موتور جستجو است، بنابراین شما می‎توانید با شناسایی مخاطبان خود،  کلمات کلیدی که بیشتر مورد توجه آن­ها می‎باشد، مورد هدف  قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که از محتوایی مناسب با هدف کانال استفاده کرده و استراتژی محتوایی خود را به درستی تعیین نموده­اید.

استفاده از استراتژی های مناسب کسب درآمد دلاری از یوتیوب

 

مسیر تبدیل و آنالیز آن

اگر می‎خواهید کسب درآمد دلاری از یوتیوب داشته‎باشید، لازم است یک مسیر تبدیل قوی ایجاد کنید. به عبارتی، مشخص کنید کدام محتوای یوتیوب بیشترین بازدیدکننده را به خود جلب می‎کندو از محتواهای ایجاد شده، چگونه می‎توانید فرصت‎های مناسب را برای  تبدیل مخاطبان به مشتری استفاده‎کنید.

به خاطر داشته‎باشید که حتما لازم است هفته‎ای یک الی دو محتوای ویدئویی را در یوتیوب منتشر کرده و به صورت هفتگی آن­ها را آنالیز نمایید.

مسیر تبدیل شما شبیه استراتژی‎هایی است که در سایر کانال‎های تولیدمحتوا، مانند پست‎های وبلاگ و رسانه‎های اجتماعی ترسیم کرده‎اید. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای تولیدشده در YouTube را بر اساس مشخصات جمعیتی یوتیوب تنظیم کرده و نوع محتوای ایجاد شده می‎تواند باعث ایجاد بیشترین بهره در مخاطبان شود.

بهینه سازی صفحه

این مهم است که براساس آنالیزهای انجام شده، تولید محتوای ویدئویی خود را به صورت منظم ادامه داده و در بهترکردن آن­ها تلاش نمایید. البته استراتژی‎های زیادی برای بهینه‎سازی YouTube شما برای سئو وجود دارد که در نهایت می‎تواند منجر به بازدید بیشتر و افزایش کسب درآمد دلاری از یوتیوب شود.

ابتدا لازم است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در عنوان ویدیوی خود قرار دهید. توصیف ویدیوی خود را بهینه کرده و فیلم خود را با کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود نشان کنید. مهم است که به یاد داشته‎باشید، هنگام کسب درآمد دلاری از یوتیوب ، باید برای آن به خوبی وقت بگذارید.

مطمئناً، بهینه‎سازیSEO ، فرصت خوبی برای افزایش میزان مشاهده، تثبیت نام تجاری خود به عنوان یک تأثیرگذار در یوتیوب و در نهایت داشتن اهرم لازم برای تبدیل هزاران بیننده به مشتری‎های بالقوه است.

استفاده از ابزارهای مناسب برای کسب درآمد از یوتیوب کسب درآمد دلاری از یوتیوب 

انتخاب تنظیمات برگزیده

ویژگی‎های مختلفی برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب وجود دارد که ممکن است در YouTube کشف کنید. در نهایت، شما می‎خواهید راهی را انتخاب کنید که اهداف کسب و کار شما مناسب‎ترین راهکار باشد. شما می‎توانید از طریق تبلیغات ویدئویی و نمایش ویدئو درآمد داشته‎باشید. همچنین می‎توانید برای عضویت در کانال خود، شرایطی را تعیین کنید تا اعضای شما ماهانه هدیه ویژه پرداخت می‎کنند.

از سویی دیگر، مخاطبان شما می‎توانند کالاهای مارک را که در صفحات خود نمایش می‎دهید،  خریداری کنند و یا طرفداران شما می‎توانند به شما پول دهند تا پیام‎هایشان  در جریان‎های گپ برجسته شود.

و در نهایت در YouTube Premium، مشترکین می‎توانند برای دسترسی به محتوای برتر، حق اشتراک پرداخت کنند و اگر در این برنامه ثبت نام کنند، بخشی از هزینه اشتراک را شما دریافت خواهید کرد. به خاطر داشته‎باشید علاوه بر درآمد از مانیتایز برای ویدئوهای خود، خواهید توانست اسپانسر تبلیغاتی بگیرید.

در نهایت، گزینه تبلیغی که انتخاب می‎کنید به اهداف تبلیغاتی شما بستگی دارد. تبلیغات YouTube می‎تواند یکی از موثرترین فرصت‎ها برای هدایت برندها و افراد تأثیرگذار باشد.

محتوای حمایت شده

یک فرصت دیگر برای کسب درآمد دلاری از یوتیوب ، به صورت محتوای حمایت شده‎است.اگر یک تأثیرگذار YouTube هستید، ممکن است به طور طبیعی یک مارک یا نام تجاری را در محتوای خود بگنجانید، یک ویدیوی کامل با محصولات یا خدمات یک مارک ایجاد کنید یا حتی یک پیام کوتاه برای مارکی که با آن همکاری کرده­اید را در بر بگیرید.

فرصت‎های کوچک و بزرگ زیادی برای مشارکت با مارک‎ها و بهره­گیری اسپانسر تبلیغاتی و دریافت هزینه وجود دارد. همچنین برای هر مراجعه افرادی که به وب سایت آنها ارسال می‎کنید، یا صرفاً برای درج نام تجاری در محتوای خود می­توانید درآمد داشته‎باشید.

مهم این است که نیازی نیست در ازای هر گونه حمایت مالی، بخشی از درآمد خود را به YouTube بپردازید و می‎توانید مستقیماً با نام تجاری مذاکره کنید.

ایجاد محتواهای ویدئویی جذاب

 

ایجاد اکانت adSense

برای شروع کسب درآمد دلاری از یوتیوب ، باید با یک حساب AdSense داشته‎باشید. حساب AdSense بستری است که در آن از یوتیوب  درآمد خود را دریافت می‎کنید، بنابراین این یک مرحله مهم است. توجه به این نکته اهمیت دارد که شما می‎توانید با همان حساب AdSense از بیش از یک کانال YouTube کسب درآمد کنید.

 بنابراین اگر مارک تجاری شما دارای چندین حساب YouTube است و امیدوارید که بتوانید روی هر یک از آنها ویژگی­های کسب درآمد را ایجاد کنید، فقط به یک حساب AdSense نیاز دارید. برای راه­اندازی حساب AdSense در گوگل آن را جستجو کرده و ثبت نام خود را ایجاد کنید. در صورتی که در این خصوص نیاز به مشاوره دارید، می‎توانید از خدمات شرکت مرتضی یاری بهره­مند شوید.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
هدف از پیداش ارزهای دیجیتالی و عوامل موثر در رشد قیمت بیتکوین
نوشتهٔ بعدی
ساخت کانال یوتیوب با موبایل چه مراحلی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست