تولید ویدیوهای بهتر برای افزایش بازدید و درآمدزایی از یوتیوب چگونه است ؟

مقدمه

کسب درآمد از وب‌سایت یوتیوب یکی از روش‌های نوین درآمدزایی به روش اینترنتی است. اگر برای رونق کسب و کار خود از سایت یوتیوب استفاده می‌کنید تا اندازه‌‎ی زیادی موفق خواهید شد. برخی از افراد با ساخت ویدیوهای جذاب و افزایش بازدید خود از یوتیوب درآمد دلاری کسب می‌کنند. به دلیل تحریم‌ها این روش کسب درآمد برای افراد ساکن در ایران تا حدودی دشوار است.  درآمدزایی از یوتیوب روش‌های مختلفی دارد که باید از طریق آموزش‌های موجود در وب با آنها آشنا شد.

شاید این سوال برای شما پیش آید که تعرفه هر بازدید از سایت یوتیوب چقدر است؟ در حال حاضر تعرفه یوتیوب برای هر ۱۰۰۰ بازدید یک ویدیو در حدود ۱ الی ۲ دلار است. بنابراین کسب درآمد زیاد از طریق اشتراک‌گذاری ویدیو در یوتیوب بستگی به جذابیت ویدیو دارد. برخی از کاربران هنگام تماشای ویدیوها تبلیغات را در همان ثانیه اول رد می‌کنند. در این صورت یوتیوب برای آن بازدید پولی به شما پرداخت نمی‌کند. باید به این نکته توجه کنید که برای فعالیت در یوتیوب باید از اکانت جیمیل استفاده کنید. بعد از عضویت در این شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری ویدیو، می‌توانید برای خود کانال بسازید. برای درآمدزایی از این طریق باید ویدیوهای خود را در کانال خود به اشتراک بگذارید.

روش‌های کسب درآمد دلاری از یوتیوب در ایران!

کسب درآمد آسان از یوتیوب

بعد از ساخت یک کانال در یوتیوب باید اقدام به اشتراک گذاشتن ویدیو کنید. تمامی سعی خود را انجام دهید که یک ویدیو جذاب و کاربرپسند ارائه دهید. در این صورت است که اشخاصی که ویدیو شما را تماشا می‌کنند، تمایل پیدا خواهند کرد که در کانال شما عضو و مشترک (Subscribe) شوند. حداقل مشترک برای یک کانالی که قصد کسب درآمد دارد، ۱۰۰۰ مشترک است. درواقع شما باید در حدود ۴۰۰۰ دقیقه ویدیو به اشتراک گذاشته باشید. یوتیوب عمکلرد یک ساله شما را بررسی می‌کند و با توجه به آن کانال شما را یک کانال فعال می‌داند.  درآمدزایی از یوتیوب به این روش نیازمند تلاش و پشتکار روزانه است.

داشتن هزار سابسکرایب و ۴۰۰۰ هزار دقیقه ویدیو باید به طور مستمر در طول ۱۲ ماه اتفاق بیفتد. بنابراین باید تمرکز کار خود را روی دریافت سابسکرایب بیشتر بگذارید. قدم بعدی برای کسب درآمد بعد از کسب ۱۰۰۰ سابسکرایب، مراجعه به یوتیوب استودیو است. با بررسی یوتیوب، کانال شما مجوز لازم برای کسب درآمد را پیدا می‌کند و از این پس شما می‌توانید درآمد دلاری کسب کنید.

شما می‌توانید به راحتی از طریق اشتراک‌گذاری ویدیو در یوتیوب کسب درآمد کنید. درآمدزایی از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب در ایران امکان‌پذیر است؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، به دلیل اینکه ایران تحریم است شما از روش‌های معمول قادر به کسب درآمد دلاری نخواهید بود. مسائل مالی و برداشت پول برای شما مشکلاتی ایجاد می‌کند. برای  درآمدزایی از یوتیوب در ایران باید یک حسابGoogle AdSense داشته باشید. برای ساخت این حساب افراد داخل ایران نمی‌توانند اقدام کنند. بنابراین در صورتی که یک آشنا و دوست در خارج از کشور دارید از او بخواهید که این حساب را برای شما ایجاد کند.

قبل از اقدام به این کار باید حتما به فرد ذکر شده اعتماد کامل داشته باشید. چون این شخص باید حساب را با نام و مشخصات خود ایجاد کند و درآمدی که از طریق یوتیوب به شما تعلق می‌گیرد به آن شخص پرداخت می‌شود. به دلیل اینکه ایجاد حساب گوگل ادسنس نیاز به مشخصات، آدرس و حساب بانکی دارد، بنابراین این امکان برای افراد در ایران وجود ندارد که خود اقدام به ساخت حساب کنند. استفاده از روش‌های قانونی برای این کار، بهترین گزینه ممکن است زیرا در صورتی که یوتیوب متوجه دور زدن قوانینش توسط شما شود، ممکن است کانال شما را مسدود کند.

درآمدزایی از طریق یوتیوب با استفاده از آموزش‌های مجازی درآمدزایی از یوتیوب

روش فعال‌سازی کسب درآمد از یوتیوب

اگر قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید باید بخش کسب درآمد کانال خود را فعال کنید. در این صورت به یوتیوب اجازه خواهید داد که در ابتدای ویدیوهای شما تبلیغات قرار دهد. این ویدیوهای تبلیغاتی قابلیت کلیک دارند و کاربری که برای مشاهده ویدیو شما اقدام کرده است، ممکن است برای دیدن تبلیغ کلیک و یا آن را رد کند.  درآمدزایی از یوتیوب با کلیک کاربران روی همین تبلیغات انجام می‌شود. بعد از ایجاد کانال برای فعال کردن تبلیغات گوگل باید روی گزینه My Channel کلیک کنید و به بخش Customize Channel بروید. بعد از آن بروی گزینه View additional features کلیک می‌کنیم. بعد از این در صفحه باز شده قسمت Monetization را فعال می‌کنیم.

با فعالسازی بخش تبلیغات گوگل از این به بعد ویدیوهای شما با تبلیغات یوتیوب همراه خواهد بود. برای استمرار در بحث کسب درآمد دلاری باید در ساخت ویدیوهای جذاب تلاش کنیم. با افزایش بازدید می‌توان انتظار کسب درآمد بالاتری را داشته باشیم. شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز برای ارجاع کاربر به یوتیوب استفاده کنید. به این ترتیب که با اشتراک‌گذاری بخشی از ویدیو خود در سایر شبکه‌های اجتماعی کاربر را ترغیب به دیدن ادامه‎ی آن در یوتیوب کنید. با این روش علاوه بر گرفتن بازدیدهای یوتیوب سایر کاربران شبکه‌های اجتماعی را هم به یوتیوب هدایت کرده‌اید.

ویدیو جذاب تر، درآمد بیشتر! درآمدزایی از یوتیوب

تولید ویدیوهای بهتر برای افزایش بازدید و درآمدزایی از یوتیوب 

همانطور که اشاره شد نقش ویدیوی جذاب در افزایش بازدید کاربر بسیار موثر است. حتی یوتیوب مانند گوگل ویدیوهایی را به کاربران پیشنهاد می‌دهد که دارای بازدید بیشتری هستند و بازخورد بهتری داشته‌اند. نمایش ویو و بازدید در کنار ویدیو، مخاطب را تشویق می‌کند که از ویدیویی که دارای ویوی بهتری است، دیدن کند. بنابراین یکی از راه‌های درآمدزایی از یوتیوب ، تلاش برای ساخت ویدیو بهتر است. در هر حوزه‌ای که فعالیت دارید سعی کنید بهترین باشید و از درآمد یوتیوب نهایت استفاده را بکنید. درست است که برای کاربران ایرانی مراحل دریافت درآمد و پول تا حدودی دشوار شده‌است، اما برای کسانی که امکانات لازم برای دریافت مبالغ را دارند، اشتراک‌گذاری ویدیو می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد مطمئن محسوب شود.

اگر ویدیوهای تولید شده توسط شما جذابیت لازم را ندارند و احساس می‌کنید که مخاطب کمتری را جذب می‌کنند، سعی کنید از تیترهای جذاب‌تری برای جذب مخاطب استفاده کنید. چون در نگاه اول و قبل از پخش ویدیو کاربر تیتر و عنوان ویدیو را می‌بیند. تمامی نکات گفته شده از روش‌هایی بود که شما حتی به عنوان یک کاربر ایرانی نیز می‌توانید از آن استفاده کنید و از کسب درآمد از طریق یوتیوب لذت ببرید.

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
تعویض کاور ویدیو یوتیوب به کمک YouTube Studio
نوشتهٔ بعدی
می­خواهیم بدانیم روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست