روش مهم برای کسب درآمد از یوتیوب به صورت دلاری

یکی از بارزترین روش‌های کسب درآمد، استفاده از رسانه‌های اجتماعی است. کسب درآمد از یوتیوب یکی از آن‌ها است. هر ماه بیش از میلیون‌ها نفر در یوتیوب عضو می‌شوند و در هر دقیقه بیش از چندین فیلم بر روی این شبکه بارگذاری می‌شود. ما در این مقاله می‌خواهیم درباره نحوه کسب درآمد از طریق یوتیوب با ۴ روش مهم و اصولی برای شما توضیح دهیم. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

کسب درآمد در یوتیوب به چه شکل امکان‌پذیر است؟

راهکار‌های کسب درآمد در یوتیوب درآمد از یوتیوب

بسیاری از افراد برای اینکه از تبلیغات خود درآمد دلاری داشته باشند، از یوتیوب استفاده می‌کنند. چون موضوع مقاله ما درباره نحوه کسب در آمد از یوتیوب است به همین دلیل به اصل موضوع (نحوه ایجاد ویدیو و اشتراک‌گذاری ویدیوها) خواهیم پرداخت.

اولین موضوع مهم تعرفه درآمد از یوتیوب است. این که چه ویدیو و یا فیلمی را در یوتیوب منتشر کنید، مهم است. مثلاً فیلم‌های آموزشی و عملی (جذاب و پربیننده) بیشترین درآمد را از یوتیوب دارند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که یوتیوب به ازای هر بازدید از ویدیو چقدر پول می‌دهد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت یوتیوب به ازای بازدید از تبلیغات ویدیو، به شما پول می‌دهد.

مثلاً با ایجاد یک تبلیغ در ویدیو به ازای ۱۰۰۰ بازدید، یوتیوب به شما ۱ الی ۲ دلار پول می‌دهد. اگر تعداد تبلیغات زیاد باشد، به عنوان مثال ۴ تبلیغ در ویدیو خود داشته باشید، به ۱۰۰۰۰۰ بازدید، تقریباً ۴ تا ۸ دلار کسب درآمد از یوتیوب را خواهید داشت. اگر هم در ۴ ویدیو و در هر کدام ۴ تبلیغ داشته باشد، یوتیوب به هر یک از فیلم‌ها ۴۰۰ دلار پول خواهد داد.

نحوه کسب درآمد در یوتیوب

 

برای این که از طریق یوتیوب درآمدزایی کنید، باید به نکاتی در این زمینه توجه کنید. برای کسب درآمد از یوتیوب شما باید ۱۲ ماه در صفحه خود ۱۰۰۰ مشترک (Subscribe) و همین‌طور ۴۰۰۰ دقیقه ویدیو برای نمایش داشته باشید. ملاک درآمدزایی با یوتیوب همین فعالیت ۱۲ ماهه است. یعنی برای درآمدزایی از یوتیوب علاوه بر ۱۰۰۰ مشترک باید ۴۰۰۰ دقیقه ویدیو در صفحه خود داشته باشید.

اگر شرایط بالا را داشتید، می‌توانید به یوتیوب درخواست دهید تا صفحه شما را مورد بررسی قرار دهد. پس از بررسی یوتیوب و تأیید صفحه شما، می‌توانید کسب درآمد خود را از طریق یوتیوب آغاز کنید. برای فعال‌سازی کسب درآمد در یوتیوب احتیاج به ایجاد حساب Google AdSense دارید. شما باید Google AdSense  را فعال کنید تا با کلیک کاربران بر روی تبلیغات ویدیو خودتان، درآمدتان را کسب کنید.

 ۴ روش مهم برای کسب درآمد از یوتیوب

همان‌طور که می‌دانید برای این که درآمدی از جایی داشته باشیم، باید تکنیک‌ها و روش‌‌های انجام دادن آن را بلد باشیم. مثلاً برای کسب درآمد از نانوایی، باید طرز پخت نان و تکنیک‌های مربوط به این حوزه را یاد بگیریم، تا بتوانیم درآمدزایی داشته باشیم. ما در اینجا ۴ روش برای کسب درآمد را برای شما خواهیم آموخت تا با استفاده از آن درآمد خود را بیشتر کنید.

  1. فروش کالا

کسب درآمد با فروش محصولات در یوتیوب درآمد از یوتیوب

اگر کالا یا محصولاتی دارید، می‌توانید با تبلیغات آن‌ها در یوتیوب برای کاربران و مشتریان، برای فروش کالاهای خود اقدام کنید. تأثیر معرفی و نمایش محصولات و نحوه استفاده از آن‌ها در ویدیو، خیلی بیشتر از تبلیغ همان محصولات با نشان دادن تصاویر است. ثابت شده است نشان دادن محصولات و نحوه کاربرد آن‌ها از طریق ویدیو، باعث ترغیب و افزایش خرید کاربران از محصولات شده است.

شما همچنین می‌توانید به عنوان یک همکار و تبلیغ‌کننده یک برند، ویدیو خود را در یوتیوب به اشتراک بگذارید. به این صورت که شما محصولات یک برند را در ویدیو و نحوه استفاده کردن از آن را نشان می‌دهید. در نتیجه علاوه بر کسب در آمد از فروش لوازم یک شرکت یا برند، از یوتیوب هم پول دریافت خواهید کرد و این یکی از عوامل مهم برای کسب درآمد از یوتیوب است.

۲.تبلیغات در ویدیو

یکی دیگر از عوامل مهم برای درآمدزایی از یوتیوب، تبلیغات در ویدیو است. شما می‌توانید در ویدیو خود از انیمیشن‌ها و افکت‌های نوشتاری و غیره که در نمایش تصویر شما در ویدیو، در قسمت‌های مختلف فیلم ظاهر می‌شوند، استفاده کنید، زیرا ویدیو شما را جذاب‌تر خواهد کرد. در نتیجه کاربران باعلاقه ویدیو شما را نگاه خواهند کرد.

کسب درآمد با تبلیغات در ویدیوها

این نکته را هم در نظر داشته باشید، این کار شما در یوتیوب نقش تولید محتوا را بازی می‌کند. امروزه یوتیوب حرفه‌ای‌تر (باهوش‌تر) عمل می‌کند و قانون کپی‌رایت را برای کاربران اعمال می‌کند. در نتیجه اگر می‌خواهید درآمد از یوتیوب داشته باشید، نباید از ویدیوهای دیگران کپی کنید، باید قوانین یوتیوب را رعایت کنید، در غیر این صورت درآمد شما به صاحب اصلی ویدیو داده خواهد شد.

  1. تبلیغات اسپانسری در یوتیوب

داشتن مخاطبان زیاد در یوتیوب می‌تواند درآمد شما را دوچندان کند. اگر مخاطبان شما افزایش پیدا کند، می‌توانید به عنوان اسپانسر برندهای دیگر را تبلیغ کنید. شما با تبلیغات محصولات و یا تبلیغ برندهای مختلف در ویدیوهای خود، علاوه بر کسب درآمد از یوتیوب، با تبلیغ محصولات دیگران نیز درآمد کسب خواهید کرد.

زمانی که مخاطبان شما افزایش پیدا کرد و به عنوان یک اسپانسر شناخته شدید، احتیاج نیست که خودتان به دیگران پیشنهاد دهید تا محصولات و برند آن‌ها را در ویدیو خود تبلیغ کنید، بلکه خود مخاطبین و کاربران برای تبلیغ کالاها و برندهای خود به شما پیشنهاد خواهند داد. البته رسیدن به این جایگاه مستلزم تلاش فراوانی است، تا به عنوان یک اسپانسر محصولات دیگران را تبلیغ کنید.

  1. عضویت ویژه در یوتیوب

کارایی عضویت ویژه در یوتیوب به این صورت است که دنبال‌کنندگان و مخاطبین به انتخاب شما، قادر خواهند بود تا ویدیو شما را ببینند که به این مخاطبین اعضای ویژه گفته می‌شود. در این صورت مخاطبان دیگر برای دیدن ویدیو شما باید هزینه‌ای را بپردازند و برای این که از اعضای ویژه شما شوند باید مبلغی را به صورت ماهانه پرداخت کنند.

البته این ویژگی بیشتر در ویدیوهای آموزشی و تخصصی اتفاق می‌افتد. خیلی از کاربران با این روش درآمدهای زیادی را از یوتیوب کسب می‌کنند. در نتیجه این هم یکی از روش‌های مفید برای کسب درآمد در یوتیوب است.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که مشاهده کردید یوتیوب منبعی برای کسب درآمد، آن هم با دلار است. امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مناسبی را در زمینه کسب درآمد از یوتیوب به دست آورده باشید. برای این که تمام این‌ راهکارها را به صورت حرفه‌ای بلد باشید و اطلاعات بیشتری را در زمینه یوتیوب کسب کنید، با من مرتضی یاری در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
 چگونگه پیشرفت در یوتیوب داشته باشیم؟(نکات طلایی پیشرفت کردن در یوتیوب)
نوشتهٔ بعدی
نکات مهم و اساسی در انتخاب نام کانال یوتیوب برای بالا بردن تعداد کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست