نکاتی مهم و کاربردی در خصوص کسب درآمد از یوتیوب

آشنایی اولیه با یوتیوب

امروزه استفاده از فضای مجازی بسیار گسترده شده است در این میان برنامه‌های ارتباط جمعی استفاده بسیار زیادی داشته و حضور فعال افراد مختلف در این شبکه‌ها به چشم می‌خورد. در میان انواع سایت‌های مختلفی که در شبکه مجازی وجود دارند، نام یوتیوب نامی بسیار آشنا در میان همگان می‌باشد و کمتر کسی پیدا می‌شود که کاربر این شبکه نبوده باشد و یا حداقل اسمی از آن نشنیده باشد. بهتر است بدانید که این سایت دومین سایت پربیننده در سراسر جهان است. در این سایت افراد مختلفی از سراسر جهان ویدیو‌های متفاوتی از خود به اشتراک می‌گذارند که علاوه بر جنبه سرگرمی که دارد، بحث درآمد زایی نیز برای آن مطرح است. بحث درآمد از یوتیوب در میان مزایایی که برای یوتیوب ذکر می‌شود، همواره به چشم می‌خورد.

اما آیا کسب درآمد از طریق یوتیوب واقعیت دارد؟ اگر درآمد از طریق یوتیوب واقعی است تحت چه شرایطی این امر امکان پذیر می‌باشد؟ آیا داشتن درآمد از راه یوتیوب مستلزم داشتن شرایط خاصی است؟ و سوال آخر این که آیا تمامی افراد می‌توانند از این امکان یوتیوب بهره ببرند؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

کسب درآمد از طریق یوتیوب برای ایرانیان امری امکان‌پذیر است. 

یوتیوب غول بازدید جهانی

مهم‌ترین عاملی که در استفاده از یک سایت یا یک شبکه اجتماعی وجود دارد، میزان بازدید توسط بازدیدکنندگان از آن می‌باشد. بهتر است بدانید میزان بازدید از فیلم‌هایی که در یوتیوب به اشتراک می‌گذارید ارتباط مستقیمی با میزان درآمد شما از یوتیوب دارد. اما قبل از آن که راجع به میزان درآمد و چگونگی کسب آن صحبت کنیم، می‌بایست از این نکته آگاه باشیم که آیا واقعا یوتیوب کاربر و بازدید کننده زیادی دارد که بتوان روی درآمد از یوتیوب از طریق بازدید ویدیو در آن حساب کرد؟

همانطور که گفتیم یوتیوب دومین سایت پربیننده در جهان است. این سایت در ایران به دلیل وجود تحریم‌ها دارای محدودیت‌هایی برای کاربران ایرانی می‌باشد. اما در ایران نیز طرفداران خاص خود را داشته و جزو پربیننده ترین سایت‌ها در ایران نیز محسوب می‌شود. یوتیوب در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است و با داشتن بیش  از ۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ویدئو یکی از بزرگ‌ترین منابع ویدئویی در سطح جهان می‌باشد. در این سایت بیش از ۳۰۰ ساعت ویدئو در هر دقیقه به اشتراک گذاشته می‌شود.

بنابراین آن طور که به نظر می‌رسد می‌توان روی میزان بازدید توسط کاربران آن کسب درآمد داشت اما چگونه؟

برای کسب درآمد از یوتیوب می‌بایست دارای حساب در سرویس گوگل ادسنس باشید. 

کسب درآمد از یوتیوب امری ساده و امکان پذیر

تا اینجا با شواهدی که موجود بود، اطمینان حاصل کردیم که سایت معتبر و پر بازدیدی را برای این کسب درآمد انتخاب کرده‌ایم. اما نحوه کسب درآمد از این سایت چگونه است و چه روش‌هایی دارد؟ کسب درآمد از یوتیوب به دو شیوه مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌گیرد. منظور از کسب درآمد به صورت مستقیم این است که مستقیما از یوتیوب پول دریافت کنید و منظور از کسب درآمد به شیوه غیر مستقیم این است که با کمک یوتیوب بتوانید شهرت قابل توجه کسب کرده و از طریق آن بتوانید برای شرکت‌های مختلف تبلیغ کرده و از این طریق کسب درآمد کنید.

اما برای کسب درآمد به صورت مستقیم لازم است چندین نکته را مورد توجه قرار دهید. اولین نکته این است که کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها به یوتیوب محدودیت دسترسی دارند. این در حالی است که برای کسب درآمد مستقیم از طریق یوتیوب نیاز دارید که یک حساب Google AdSense داشته باشید و داشتن این حساب در ایران امکان پذیر نیست زیرا برای داشتن آن می‌بایست یک آدرس واقعی در کشوری غیر از ایران ارائه دهید. اما چاره کار چیست؟

اگر شخصی را در خارج از ایران دارید و آن شخص امین می‌باشد می‌توانید از او بخواهید این حساب را با نام و آدرس خودش ایجاد کند تا وجه پرداختی به حساب او ریخته شود و بعدا از طریق او به شما انتقال داده شود. این مشکل برای کسب درآمد از یوتیوب راه حلی به غیر از موردی که ذکر کردیم ندارد و هرگونه آدرس یا سایر اطلاعات غیر واقعی توسط یوتیوب شناسایی می‌شود.

البته در برخی از منابع روش دیگری نیز ذکر می‌شود. روش بعدی استفاده از یک سرور مجازی می‌باشد که می‌بایست برای مدت طولانی آن را تهیه کنید و با کمک آن یک حساب پی پال را راه‌اندازی کنید و سپس فعالیت خود را در یوتیوب از طریق آن پیش ببرید. اما توجه کنید که در این روش هم نیاز به پارتنری در خارج از ایران می‌باشد تا با کمک آدرس او بتوانید حساب را باز کنید. علاوه بر آن این روش ریسک بالایی دارد.

برای داشتن کانالی در یوتیوب نیز بهتر است پارتنر شما در خارج از ایران تمامی مراحل راه‌اندازی کانال را طی کند و سپس شما را به عنوان ادمین به کانال اضافه کند. بدین ترتیب به راحتی یک کانال در یوتیوب دارید و می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

یک کانال برای کسب درآمد از یوتیوب می‌بایست دارای هزار عضو فعال باشد. 

شرایط یوتیوب برای کسب درآمد چیست؟

  • برای کسب درآمد از یوتیوب توجه داشته باشید که یک کانال می‌بایست دارای حداقل هزار عضو فعال باشد که تحت عنوان Subscribe نیز شناخته می‌شوند.
  • دومین نکته این است که ویدیو‌ها باید بیشتر از ۴۰۰۰ دقیقه مورد بازدید قرار بگیرند. معنی این جمله بدین صورت است، در صورتی که برای مثال ۴ ویدیو به اشتراک گذاشته باشید و هر کدام از این ویدیو‌ها دارای مدت زمان ده دقیقه باشند و حدودا ۱۰۰نفر آن را تا اخرین دقیقه ببینند، در مجموع از کانال شما ۴۰۰۰دقیقه بازدید شده است. برای کسب درآمد می بایست عددی بیشتر از این را در تاریخچه بازدید ویدیوهای خود ثبت کنید.
  • نکته دیگری که قبلا هم ذکر شد لزوم داشتن سرویس گوگل ادسنس می‌باشد. دقت کنید که مشخصات حساب بانکی مانند ایمیل و… باید با مشخصات حسابت شما در یوتیوب و گوگل ادسنس یکسان باشد.
  • به عنوان آخرین نکته نیز باید توجه کنید که برای کسب درآمد از طریق بازدید ویدیو‌ها می‌بایست قسمت کسب درآمد در کانال یوتیوب خود فعال کنید. با فعال کردن این گزینه این اجازه را به یوتیوب می‌دهید تا در ابتدای ویدیو‌هایی که به اشتراک گذاشته‌اید تبلیغات مورد نظر یوتیوب نشان داده شود. برای فعال کردن کسب درآمد از یوتیوب ابتدا به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب رفته و روی گزینه My Channel کلیک کنید سپس روی ,واژهCustomize Channel کلیک کنید. و بعد از آن در صفحه باز شده روی گزینه View additional features کلیک کنید. در قدم آخر در صفحه بعدی که باز می‌شود در قسمت Monetization روی گزینه Enable کلیک کنید.

برای کسب درآمد در یوتیوب می‌بایست ویدیوها بیش از چهار هزار دقیقه بازدید شده باشند.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
اطلاعاتی در مورد سایت دانلود فیلم از یوتیوب به همراه روش‌های دانلود  
نوشتهٔ بعدی
چگونگی نصب یوتیوب بدون فیلتر به همراه بیان ویژگی های برنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست