فیلم و تبلیغ در توضیحات ویدئو عنصر اصلی بازاریابی مدرن

بازاریابی و تبلیغات را بدون ایمیل تصور کنید! تا چندی پیش، این موضوع غیرقابل‌تصور بود. امروزه صاحبان کسب‌وکارها در مورد بازاریابی بدون فیلم و تبلیغ در توضیحات ویدئو ، همان احساس را دارند. در واقع، بازاریابی ویدئویی در انواع مشاغل و صنایع ریشه دوانده است.

بدون تبلیغ ویدئویی درجا می‌زنید!

ارائه فیلم و تبلیغات در توضیحات ویدئو به شکلی کاملا اصولی و صحیح از واجبات بازاریابی در دنیای امروز است. در ادامه دلایلی ارائه می‌شود که می‌تواند به شما ثابت کند تبلیغات در عصر حاضر بدون ویدئو امکان‌پذیر نیست.

انتقال اطلاعات زیاد در مدت‌زمان کوتاه توسط ویدئو

 

  • مشتریان شما دائما در حال تماشای فیلم هستند.
  • با توجه به آمار تبلیغات ویدئویی فروش را افزایش می‌دهد.
  • تبلیغات ویدئویی در بین کاربران تلفن همراه بسیار مرسوم است.
  • فیلم یک قالب عالی برای اطلاع‌رسانی و آموزش است.
  • موتورهای جستجو عاشق فیلم هستند.
  • ویدئو اطلاعات بسیار زیادی را در مدت‌زمان کوتاهی منتقل می‌کند.
  • ویدئو داستان کسب‌وکار شما را بهتر از قالب‌های دیگر بیان می‌کند.
  • سایت‌های ارائه‌دهنده ویدئو یک تجزیه و تحلیل گویا از عملکرد شما است.

ویدئو و مشتریان جدایی‌ناپذیرند

آمارها نشان می‌دهد که مخاطبان دائما در حال تماشای ویدئو هستند. ۹۲% از مخاطبان B2B ویدئوی آنلاین مشاهده می‌کنند. روزانه ۴ میلیارد فیلم در YouTube  دیده می‌شود و حدود یک‌سوم خریداران، پس از مشاهده یک تبلیغ ویدئویی و در ادامه دنبال‌کردن تبلیغ در توضیحات ویدئو، کالایی را خریداری می‌کنند.

افزایش فروش با تبلیغات ویدئویی

بزرگ‌ترین اسامی در بازارهای آنلاین مثل آمازون وeBay ، گزارش می‌دهند که افزودن یک تبلیغ ویدئویی به شرح محصول، احتمال خرید آن کالا توسط خریدار را تا ۳۵٪ افزایش می‌دهد و این آمار به‌تنهایی می‌تواند ضرورت استفاده از ویدئو را در بازاریابی محصولات و کسب و کارها نشان دهد.

کاربران تلفن همراه عاشقان اصلی ویدئوهای تبلیغاتی

تبلیغات ویدئویی در بین کاربران تلفن همراه طرفداران زیادی دارد. تعداد افرادی که از طریق دستگاه‌های تلفن همراه فیلم تماشا می‌کنند، روند صعودی دارد.

طرفداران پرشمار تماشای ویدئوهای کوتاه در تلفن همراه

طرفداران پرشمار تماشای ویدئوهای کوتاه در تلفن همراه

یک آمار جالب برای شرکت‌های توزیع‌کننده ویدئو این است که ۸۸٪ ویدئوهای کوتاه در حدود ۳۰ ثانیه، از طریق تلفن همراه تا انتها تماشا می‌شوند. این مورد برای کسانی که تبلیغات را در کامپیوتر مشاهده می‌کنند، صدق نمی‌کند.

اطلاع‌رسانی و آموزش با ویدئو

فیلم یک قالب عالی برای اطلاع‌رسانی و آموزش است؛ چراکه عناصر بصری و شنیداری را هم‌زمان به سمت خود جلب می‌کند. هنگامی‌که بینندگان می‌توانند نحوه کار برخی چیزها را ببینند یا مهارت جدیدی را بیاموزند، به‌ویژه هنگامی‌که برای نمایش محصول یا به‌عنوان راهنمای نحوه استفاده از محصول یک ویدئو را تماشا می‌کنند یا تبلیغ در توضیحات ویدئو را دنبال می‌کنند، حس رضایت بیشتری دارند.

تأثیر ویدئو بر موتورهای جستجو

موتورهای جستجو عاشق فیلم هستند. بزرگ‌ترین شرکت‌های موتور جستجو هنگام ایجاد تغییر در الگوریتم‌هایی که برخی از سایت‌ها را در صفحه رتبه‌بندی بالاتر نشان می‌دهند، اولویت خود را بر محتوای ویدئویی قرار می‌دهند. توزیع ویدئوها از طریق شبکه‌های اجتماعی، ارسال آنها در وبلاگ‌ها یا قراردادنشان در وب‌سایت، مخاطبان هدف شما را هنگام جستجوی اطلاعات مربوطه به سمت شما سوق می‌دهد.

انتقال اطلاعات زیاد در مدت کوتاه توسط ویدئو

یک ویدئو در مقایسه با متن، اطلاعات بسیار زیادی را در مدت‌زمان کوتاهی منتقل می‌کند. ویدئو جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد و می‌تواند با نمایش و گفتن هم‌زمان اطلاعات بیشتری را منتقل کند.

تأثیر عاطفی ویدئو بر مخاطبان

ویدئو داستان شما را بهتر از قالب‌های دیگر بیان می‌کند و اگر تبلیغ در توضیحات ویدئو گنجانده شود این تأثیرگذاری بیشتر هم می‌شود.

با تبلیغ در توضیحات ویدئو مقتدرانه احساسات مخاطب را کنترل کنید

با تبلیغ در توضیحات ویدئو مقتدرانه احساسات مخاطب را کنترل کنید

 

شما هنگامی‌که از طریق چشم و زبان موضوعی را بیان می‌کنید، رابطه محکم‌تری با مخاطب برقرار می‌کنید و می‌توانید مقتدرانه‌تر احساسات یک بیننده را به محصول یا خدمات خود متصل کنید.

عملکرد خود را مشاهده و تحلیل کنید!

سایت‌های ویدئویی، از جمله فیسبوک و یوتیوب، دارای ویژگی‌هایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا عملکرد محتوای خود را مشاهده کنید. دانستن بازدیدها، اشتراک‌ها، لایک‌ها و تعاملات اجتماعی، می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی کنید.

کلام آخر

همان‌طور که در بالا اشاره شد، استفاده از بازاریابی ویدئویی و استفاده درست از تبلیغ در توضیحات ویدئو در دنیای امروز یکی از مهم‌ترین روش‌های تبلیغ و بازاریابی است. اگر مزیت‌های تبلیغات ویدئویی که در اینجا ذکر شد، انگیزه شما را برای استفاده از این روش به‌اندازه کافی افزایش نداد، یک دلیل مهم دیگر برای انجام این کار وجود دارد؛ رقابت برای شما امروزه در توزیع ویدئو و تبلیغات درست در توضیحات ویدئو و به دنبال آن جلب‌توجه مشتریان بالقوه است. آیا هنوز هم فکر می‌کنید نباید فیلم را وارد دنیای بازاریابی خود کنید؟!

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
نکاتی برای راه اندازی بخش اعضای ویژه در یوتیوب
نوشتهٔ بعدی
انواع مختلف تبلیغات اسپانسری یوتیوب به همراه بیان ویژگی های آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست