آموزش ساخت لینک شخصی در یوتیوب به همراه شرایط لازم برای ساخت آن

امروزه یوتیوب یکی از روش‌های کسب درامد میان مردم به شمار می‌آید از این رو یکی از موارد مهم برای کاربران آن نحوه ساخت لینک شخصی در یوتیوب و نحوه تغییر دادن این لینک می‌باشد. خیلی از کاربران در این سایت نحوه انجام‌دادن این کار را نمی‌دانند، حتی کاربرانی که قصد دارند تا از این شبکه اجتماعی، درآمدی را کسب کنند، نمی‌دانند به چه شکلی لینک اختصاصی خود را تغییر دهند. در این مقاله می‌خواهیم نحوه انجام‌ دادن این کار را به شما آموزش دهیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرایط لازم برای ساخت لینک شخصی در یوتیوب

یوتیوب امکان ساخت لینک اختصاصی را برای کاربران فراهم کرده است. اگر کانال یوتیوب خود را خیلی‌ وقت‌ پیش ایجاد کرده باشید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که URL اختصاصی برای خود بسازید، یا اگر بخواهید URL اختصاصی خود را تغییر دهید به ‌راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و همچنین در صورتی که یک URL اختصاصی برای خود تنظیم کرده‌اید و می‌خواهید آن را تغییر دهید، راهی آسان برای حذف این آدرس وجود دارد.

قوانین ساخت لینک شخصی در سایت یوتیوب

قوانین ساخت لینک شخصی در سایت یوتیوب

شاید درگذشته این امکان وجود داشت که چندین بار URL اختصاصی خود را در یوتیوب تغییر دهید، اما با گذشت زمان یوتیوب جلوی این کار را گرفت. در نتیجه کاربران یوتیوب نمیتوانند بیش از سه بار لینک امانت خود را در یوتیوب تغییر دهند. اگر کاربری هستید که به‌ تازگی در یوتیوب اکانت درست کرده‌اید، نمی‌توانید لینک شخصی در یوتیوب ایجاد کنید و یا اینکه آن را تغییر دهید. برای ایجاد یک URL اختصاصی برای کانال YouTube خود، اکانت شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • ۱۰۰ مشترک (دنبال‌کننده) داشته باشید.
 • حداقل ۳۰ روز از ساخت اکانتتان در یوتیوب بگذرد.
 • در پروفایل خود آیکون کانالتان را باید آپلود کنید.
 • باید برای کاور صفحه خود تصویری را آپلود کنید.

نحوه ساخت اکانت شخصی در یوتیوب

برای ساخت لینک شخصی در یوتیوب و یا حذف آن، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

مرحله اول ساخت لینک شخصی در سایت یوتیوب

ابتدا صفحه یوتیوب خود را باز کنید، سپس همانند تصویر زیر به قسمت داشبورد صفحه مراجعه کنید.

مرحله اول ساخت لینک شخصی در سایت یوتیوب

مرحله دوم ساخت لینک شخصی

سفارشی‌سازی (Customization) را انتخاب کنید، از منوی سمت چپ، لینک‌سازی اختصاصی (در تصویر با راهنمای آبی مشخص شده است) را انتخاب کرده و سپس اطلاعات پایه را انتخاب کنید.

مرحله دوم ساخت لینک شخصی

مرحله سوم ساخت لینک شخصی

سپس پنجره‌ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که شبکه YouTube در آن لینک شخصی در یوتیوب را بر اساس جزئیات اکانتی که ایجاد کرده‌اید، به شما پیشنهاد خواهد کرد.

در این قسمت به شما امکان افزودن حروف یا اعداد اضافی برای شخصی‌سازی بیشتر URL داده خواهد شد.

در این قسمت شما می‌توانید با استفاده از اعداد و حروف اضافی URL خود را بسازید. این نکته را هم توجه داشته باشید اگر آدرس لینک هر چقدر ساده، اما با معنا ساخته شود، بهتر است.

مرحله سوم ساخت لینک شخصی   لینک شخصی در یوتیوب

مرحله چهارم ساخت لینک شخصی

روی تأیید کلیک کنید و کار ساخت لینک اختصاصی در یوتیوب به اتمام رسید.

مرحله چهارم ساخت لینک شخصی

تغییر لینک اختصاصی یوتیوب

همانطور که گفته شد کاربران لینک شخصی در یوتیوب خود را حداکثر ۳ بار می‌توانند تغییر دهند. برای تغییر URL کانال YouTube خود، با ورود به YouTube Studio می‌توانید این کا را انجام دهید. از منوی سمت چپ، سفارشی‌سازی را انتخاب کنید. سپس پنجره‌ای مانند تصویر زیر به شما نشان داده می‌شود که URL اختصاصی فعلی خود را مشاهده می‌کنید، در آخر بر روی حذف کلیک کنید تا لینک موردنظر پاک شود.

گام اول تغییر لینک شخصی  لینک شخصی در یوتیوب

 

سپس در بخش About ، روی URL اختصاصی خود کلیک کنید.

گام دوم تغییر لینک شخصی در سایت یوتیوب   لینک شخصی در یوتیوب

در آخر پنجره‌ای برای تأیید حذف URL به شما نشان داده می‌شود، در این قسمت هم بر روی حذف کلیک کنید.

گام سوم تغییر لینک شخصی

 توجه داشته باشید که ممکن است بلافاصله پس از حذف یک آدرس قدیمی، نتوانید یک URL شخصی برای خود تنظیم کنید. ممکن است چند روز طول بکشد تا URL قبلی غیرفعال شود. پس از حذف نشانی لینک شخصی خود، می‌توانید همان مراحل اول که باهم طی کردیم را مجدداً آن را انجام دهید و لینک جدیدی را ایجاد کنید.

مزایای ایجاد لینک اختصاصی در یوتیوب

اکنون که می‌دانید چگونه لینک شخصی در یوتیوب خود را ایجاد کنید و اینکه در لینک یوتیوب خود از چه کلماتی استفاده کنید، خیلی مهم است. اگر لینک ساده و باکیفیتی را برای اکانت خود ایجاد کنید، مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت. حال می‌خواهم مزایای ایجاد لینک در یوتیوب را برای شما توضیح دهم.

سریع و راحت به خاطر سپردن لینک

آدرس اختصاصی یوتیوب هر شخصی ممکن است طولانی باشد. URL های یوتیوب می‌توانند از اعداد و نمادهایی ساخته شوند. برای این که آدرس شخصی یوتیوبتان را راحت‌تر در ذهن دنبال‌کنندگان شما ماندگار باشد، بهتر است از لینک اختصاصی کوتاهی استفاده کنید. به عنوان مثال دو نمونه از این آدرس‌ها در زیر آورده شده است، به نظر شما کدام یک از URL ها در ذهن کاربران باقی خواهد ماند؟ قطعاً پاسخ این سؤال اولین آدرسی که در زیر نوشته شده است، بهتر در ذهن کاربران ماندگار خواهد ماند.

 • https: youtube.com/customchanneladdress
 • https: youtube.com/video/9KL025!! hu?

مزایای ساخت لینک‌های شخصی در یوتیوب   لینک شخصی در یوتیوب

مزایای ساخت لینک‌های شخصی در یوتیوب

به اشتراک‌گذاری آسان‌تر

علاوه بر ماندگاری یک لینک کوتاه در ذهن کاربران، باعث به اشتراک گذاشتن سریع و راحت آن نیز می‌باشد. اگر شما از کلمه کلیدی مناسب و کوتاه (درباره موضوع اکانت خود) استفاده کنید، بهتر از این است که از اعداد و علائم برای ایجاد لینک در یوتیوب خود استفاده کنید. این کار حتی باعث می‌شود اعتبار و افزایش بازدید ویدئوهای شما نسبت به رقبا خود، در این شبکه اجتماعی افزایش پیدا کند. در این صورت کاربران راحت‌تر لینک شما را به اشتراک خواهند گذاشت.

اهمیت لینک اختصاصی یوتیوب

شاید برای کاربرانی که به‌صورت گذرا یوتیوب را بررسی می‌کنند، لینک شخصی در یوتیوب اهمیت نداشته باشد، اما کاربرانی هستند که در این شبکه با تبلیغات محصولات یا حتی ویدئوهای آموزشی کسب درآمد می‌کنند، در نتیجه لینک شخصی یوتیوب برای این کاربران خیلی مهم است، زیرا باعث افزایش بازدیدکنندگان از صفحه یوتیوب و افزایش فروش محصولاتشان خواهد شد. پس ایجاد لینک اختصاصی در یوتیوب مزایای فراوانی را دارد.

نتیجه‌گیری

شما هم می‌توانید از این روش که در مقاله توضیح دادیم لینک شخصی در یوتیوب خود را بسازید و یا این که آن را تغییر دهید. درنتیجه با این کار کاربران یوتیوب بهتر شما را پیدا خواهند کرد. پس با من همراه باشید تا یک کسب و کار و درآمد خوبی را از یوتیوب داشته باشید. همچنین بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید و با ایجاد لینک مناسب و باکیفیت برای خود، کاربران زیادی را به صفحه یوتیوب خود جذب کنید.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نوشتهٔ پیشین
راه و رسم درآمدزایی از یوتیوب (از رویا تا واقعیت)
نوشتهٔ بعدی
چگونه به بیشترین درآمد از یوتیوب برسیم؟(روش‌های کسب درآمد فراوان از طریق یوتیوب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست