انتخاب بهترین محصولاتی که نیاز مشتریان را برطرف می‌کند (فروش در آمازون)

بهترین کالاها برای فروش در آمازون ، محصولاتی‌اند که فروشنده، آن را به بهترین محصول تبدیل نماید. تبدیل شدن یک کالا به برترین بودن در گرو بعضی نکات، مثل گزینش کالا، قیمت، برند، ریویو، کیفیت و…. است که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

برندسازی

داشتن برند انحصاری و چندین محصول تحت پوشش آن برند، سودآوری بالایی را برای فروشندگان در آمازون رقم خواهد زد. به زبانی دیگر، برندِ شما در وب‌سایت آمازون، اعتبار شما در نزد دنبال کننده صفحه و مشتری‌تان است. برند شما گویای آن است که مشتریان شما چه انتظاری می‌توانند از کالا و سرویس‌های شما داشته باشند، و اینکه فرق آنچه شما ارائه می‌دهید با آنچه سایر فروشنده‌ها عرضه می‌نمایند، چیست؟ برندِ شما، برآیندی از شخصیت فعلی شما، شخصیتی که می‌خواهید باشید و برداشت سایر افراد از شخصیت شما است .

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان

استراتژی برند فروش در آمازون

استراتژی برند به‌نوعی بدین معنا است که تعیین کنید چه چیز را، چه گونه، در چه مکانی، و به چه اشخاصی ارائه می‌کنید. به عبارت دیگر یعنی صفحه‌‎ی شما برای منتقل کردن پیام برند‌تان، فضایی که تبلیغات خود را ارائه می‌کنید، شبکه‌های تبلیغ و توزیع، آنچه در قالب یک متن و تصویر به نمایش می‌‌گذارید، همگی قسمت مهمی از استراتژی برند در وب‌سایت آمازون هستند. برند کوکاکولا در مقایسه سایر نوشابه‌های موجود در دنیا، مثالی بارز در این مورد است .

به عنوان مثال، وقتی‌که دیجی‌کالا استارت به فعالیت کرد، اولین فروشگاهی نبود که محصولات دیجیتال را به فروش می‌رساند. اما با استراتژی مناسب و تمرکز روی محتوای اصیل توانست به‌سرعت خود را به معتبرترین مرجع اطلاعاتی در حوزه دیجیتال تبدیل کند.

بازار اشباع

بعضی از نیازها در برهه‌ای از زمان به وجود می‌آیند و بعد از مدتی نیز از بین می‌روند اما در همان مقطع کم می‌توانند تجارت شمارا بسیار رونق بخشند. به عنوان مثال معضل COVID-19 زمان مناسب برای کسب و کارهایی  که لوازم ضدعفونی و بهداشتی می‌فروشند به وجود آورد تا با ارائه محصولات مایحتاج مردم و مدیریت منابع و سرمایه‌گذاری صحیح روی محصولات موردنیاز در آن زمان، علاوه بر یاری‌رسانی به عموم بتوانند بهره قابل توجهی را نیز کسب کنند.

بهترین محصولات برای فروش در آمازون

اما قابل ذکر است که محصولی را برای فروش تعیین نمایید که قابل برندسازی باشد و در وبسایت‌های مختلف اشباع نشده باشند. زیرا تعداد زیادی از فروشندگان آمازون، سراغ دسته‌بندی‌های یکسان رفته‌اند و فرصت‌های اندکی در دست تازه واردان قرار خواهد گرفت. هم‌اکنون این پرسش مطرح است که شما ترجیح می‌دهید سهم اندکی از یک بازار بزرگ را در اختیار داشته باشید یا این‌که سهم بزرگی از یک بازار کوچک را؟ مسلماً اگر به دنبال موفقیت در کسب‌وکار خود باشید، مورد دوم را انتخاب خواهید کرد.

محصول شما، راه‌حل مشکلات فروش در آمازون!

 راحت‌ترین روش برای  فروش در آمازون  ، انتخاب محصولاتی است که مشکلات روزمره‎‌ی اشخاص را حل نماید.

 زیرا زمانی که افراد درگیر مشکلات روزمره می‌گردند برای حل‌کردن مشکلات خود به دنبال راه‌حل می‌گردند؛ بدین ترتیب شما فارغ از اینکه دنبال عده‌ای برای خرید محصولات فروشگاه اینترنتی‌تان بگردید، مشتریان محصول شما، به شما نیاز دارند، به دنبال شما می‌گردند و شمارا پیدا می‌کنند. با توجه به این‌که وب‌سایت آمازون از پربازدید کننده‌ترین و پر تراکنش‌ترین وبسایت‌های معامله اینترنتی است، بهترین فرصت را برای فروشنده‌ها ایجاد کرده.

انتخاب بهترین محصولاتی که نیاز مشتریان را برطرف می‌کند

پربیننده باشید!

با توضیح مختصر و مفید و همچنین موثر درمورد کالای خود در سایت آمازون و ارزیابی اجمالی آن به طور واضح و روشن، اطلاعات مفیدی را در دست مشتری قرار دهید. در این بخش می‌بایست به ویژگی‌هایی که محصول شما‌را منحصربه‌فرد می‌سازد، اشاره فرمایید. به‌خاطر داشته باشید، همین قسمت است که استفاده از واژه و کلمه‌های کلیدی در نتایج جست‌وجو، شما را از رقیبان متمایز می‌نماید.

یکی از نکات بسیار اساسی در پرفروش بودن محصولات در آمازون، این است که صفحه‌‎ی شما در دیدگاه نخستین برای مشتری جذاب باشد و توجه او را جلب کند.

با ارتقاء رتبه در نتایج جست‌وجوی آمازون، ترافیک بالایی از بازدیدکنندگان به سمت صفحه شما سوق پیدا خواهند کرد. اما نکته حائز اهمیت این است که به این اطمینان برسید که ترافیک موجود، منجر به فروش محصول گردد. فروشنده می‌بایست با روش‌های مختلفی، مشتری را به ثبت ریویو برای کالای خریداری شده ترغیب کند.

قیمت مناسب یا کیفیت مناسب فروش در آمازون ؟

گاهی اوقات کسب و کارها در آمازون برای تبلیغ محصول، قیمت فروش را به طور موقت زیر ارزش تمام شده تعیین می‌کنند و به نوعی با قربانی کردن برخی از کالاها سعی در فروش سایر اقلام تولیدی خود دارند که در مناسبت‌های خاص با حراج کالای موردنظر و ارائه خدمات‌ پس‌از فروش به‌صورت رایگان، نظر مشتریان را به خود جلب می‌نمایند.

رقابت انحصاری برای فروش در آمازون  وقتی صورت می‌گیرد که فروشندگان زیادی در رابطه با یک کالای مشخص و معلوم وجود دارد و قیمت‌ها می‌توانند بسیار متفاوت از هم باشند.

رقابت انحصاری چندقطبی برای وقتی است که تعداد فروشندگان کم بوده و هرکسی نمی‌تواند وارد این بازار شود. از این رو قیمت‌گذاری یک‌سری برندها که بازار را در اختیار دارند به‌نوعی باهم پیش می‌رود. انحصار بی‌نقص زمانی به وقوع می‌پیوندد که رقابتی وجود نداشته و یک کالای خاص را تنها یک شرکت تولید کرده و در بازار مدنظر به فروش می‌رساند.

خدمات مطلوب

ارسال سریع با هزینه کم، از نکات جلب توجه کننده است که در آمازون سرعت ارسال کالا بسیار سریع است، گاها یک‌روزه به دست مشتری می‌رسد. آمارهای بالایی نشان می‌دهد که سایت‌ها و فروشنده‌های بسیاری از سایت‌های اینترنتی، سوابق ضعیفی در پاسخ‌گویی به سؤالات و موضوعات مطرح شده ازطریق پست الکترونیک و کامنت و… دارند، که این موضوع، اعتبار و فروش محصولات آن‌ها را به چالش بزرگی می‌کشد. پس پاسخ‌گویی به سؤالات متداول و سؤالات مطرح‌شده، از نکات بسیار مهم موفقیت، در فروشگاه اینترنتی آمازون می‌باشد.

ارسال سریع مرسولات آمازون برای مشتریان

اعتماد سازی

برای  فروش در آمازون  کسی که به شما اعتماد نکند از شما خرید نخواهد کرد. این موضوع، حقیقتی است که همانند سکه، یک روی دیگر هم دارد. درصورتی‌که بتوانید به‌خوبی اعتماد مشتری را جلب نمایید، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که مشتری از شما خرید می‌کند. مخاطب از زمانی که اولین‌بار برند، صفحه یا این‌که حتی بنر تبلیغاتی شما‌را می‌بیند، در حال قضاوت‌کردن شما است، حتی اگر خریدی صورت نگیرد! پس در پیاده‌سازی ظواهر صفحه خود وسواس به خرج دهید.

نکته مهم دیگر آن است که با ارائه خدمات، کیفیت، قیمت و…. مطلوب و افزایش ریویو و نظرات مشتریان، می‌توانید نظر مشتریانی که تابه‌حال از محصولات شما خریداری نکرده‌اند را به خود جلب نمایید.

اعتماد یکی از مهم‌ترین عوامل فروش محصولات در فروشگاه‌ها می‌باشد

کلام آخر

استراتژی فروش در آمازون  زمانی تحقق می‌یابد که کالای تولیدی، منحصربه‌فرد بوده و نه‌تنها مشتری به آن نیاز فراوان داشته، بلکه نوع مشابهی از آن در بازار حقیقی و واقعی و حتی بازار آنلاین وجود نداشته باشد و همچنین تعیین کیفیت و قیمت مناسب، به نمودار تقاضاکنندگان کالای شما رشد چشم‌گیری می‌بخشد.

مقالات مرتبط :

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
می­خواهیم بدانیم روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
 چگونگه پیشرفت در یوتیوب داشته باشیم؟(نکات طلایی پیشرفت کردن در یوتیوب)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست