تمام نیازهای شما از یک کیف پول در ارز دیجیتال اتریوم

اتریوم (Ethereum) یک سامانه پول دیجیتالی دسترسی آزاد و سرویس‌های داده است که بدون توجه به سابقه و مکان افراد به آن‌ها خدمات ارائه می‌کند. این سامانه در واقع یک فناوری باز است که توسط افراد مختلف جامعه توسعه داده شده و پشتیبانی از ارز دیجیتال اتریوم (ETH) را به عهده داشته و هزاران برنامه کاربردی را برای توسعه و تسهیل استفاده از این رمزارز فراهم آورده است.

اتریوم سامانه دیجیتال دسترسی آزاد به سرویس‌های داده است که توسط افراد مختلف توسعه داده می‌شود

ویژگی‌های اتریوم

 • بانکداری برای همه: در سیستم بانکداری معمولی همه افراد جامعه به خدمات مالی دسترسی ندارند، ولی تمام آن چیزی که در اتریوم برای دسترسی به خدمات بانکی مثل وام دادن، وام گرفتن یا پس‌انداز موردنیاز است، اتصال به اینترنت است.
 • حفظ حریم خصوصی افراد: برای استفاده از اتریوم نیازی به ارائه تمام مشخصات افراد نیست. اتریوم در حال بناکردن اقتصادی مبتنی بر ارزش است و نه مبتنی بر نظارت.
 • شبکه‌ای همتا به همتا (p2p): اتریوم این امکان را برای افراد به وجود می‌آورد که مستقیماً با افراد دیگر پول جابه‌جا کنند و دیگر نیازی به شرکت‌های واسطه وجود ندارد.
 • مقاوم در برابر سانسور دولت‌ها: هیچ دولت یا شرکتی بر اتریوم کنترل ندارد. این تمرکززدایی باعث می‌شود دیگر کسی نتواند مانع دریافت، پرداخت یا استفاده از خدمات اتریوم شود.
 • تجارت تضمین شده: اتریوم به‌عنوان حمایت‌کننده ارز دیجیتال اتریوم ، یک زمین بازی برابر برای تجارت ایجاد می‌کند. مشتریان یک ضمانت داخلی ایمن دارند که اعتبارات مالی فقط در صورت آنچه توافق شده، جابه‌جا می‌شود و دیگر جایی برای اعمال‌نفوذ شرکت‌های بزرگ وجود ندارد.
 • تجارت برد – برد: محصولات بهتر و تجربیات بهتری با اتریوم ساخته می‌شود زیرا اتریوم به‌صورت پیش‌فرض بر تجارت برد – برد بین طرفین تجارت بنا شده است.

اتریوم این امکان را برای افراد به وجود می‌آورد که مستقیماً با افراد دیگر پول جابه‌جا کنند

تاریخچه ارز دیجیتال اتریوم

۲۰۱۳:

همه چیز در اتریوم از انتشار مقاله ویتالیک بوتوین بنیان‌گذار اتریوم در سال ۲۰۱۳ شروع شد.

۲۰۱۴:

دکتر گاوین وود با چاپ یک کتاب، تکنیک‌های فنی پروتکل اتریوم را تعریف کرد. در همین سال اتریوم به مدت ۴۲ روزبه فروش رسید و امکان خریداری آن با بیت کوین نیز فراهم بود.

۲۰۱۵:

با اجرای برنامه Frontier اتریوم رسماً جان گرفت. در این مرحله که ویژه توسعه دهندگان بود، تعداد محدود ۵۰۰۰ بلوک در نظر گرفته شده بود که به توسعه دهندگان این امکان را می‌داد تا عملیات خود را شروع کنند.

۲۰۱۶:

تغییراتی در پروتکل به وجود آمد و شبکه حمایت‌کننده ارز دیجیتال اتریوم نیز ارتقاء داده شد تا زمینه به‌روزرسانی‌های بیشتر در آن فراهم شود. در همین سال حمله DAO 2016 به اتریوم صورت پذیرفت و در نتیجه آن با رأی اکثریت افراد جامعه اتریوم تغییراتی در خصوص ایجاد امکان برداشت از وجوه برای کسانی که سرمایه خود را در حملات هک ازدست‌داده‌اند، فراهم شد.

۲۰۱۷:

جایزه استخراج از معادن اتریوم از ۵ به ۳ کاهش داد شد.

۲۰۱۸:

امکان تعامل با آدرس‌هایی که هنوز ایجاد نشده‌اند فراهم شد.

۲۰۱۹:

امکان برقراری ارتباط فعال بین اتریوم و زد کش (Zcash) فراهم شد.

۲۰۲۰:

قرارداد سپرده‌گذاری سهام به اکوسیستم اتریوم اضافه شد. Beacon Chain برای شروع به کار به ۱۶۳۸۴ سپرده ETH32 نیاز داشته که در ۲۷ نوامبر این اتفاق رخ دارد و از اول دسامبر اولین بلوک آن آغاز به کارکرد که قدمی بسیار مهم محسوب می‌شد.

 

ایده ارز دیجیتال اتریوم در سال 2013 مطرح شد و دو سال بعد عملیاتی شد

 

رمز ارز دیجیتال اتریوم

ETH یک ارز رمزنگاری شده است. این ارز دیجیتال یک پول دیجیتالی کمیاب مثل بیت کوین است که می‌توان از آن در اینترنت استفاده کرد. برای شناخت ارز دیجیتال اتریوم، تفاوت‌های آن با پول سنتی بیان می‌شود:

 • اتریوم واقعاً مال شماست. اتریوم برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بانک شخصی خود را داشته باشید و وجوه شخصی خود را با فقط با یک کیف پول و بدون نیاز به شخص ثالث کنترل کنید. حضور هیچ شخص ثالثی در این میان لازم نیست.
 • اتریوم به روش رمزنگاری امن شده است. این ارز با رمزنگاری مطمئن ایمن شده است و این رمزنگاری ایمن از کیف پول و معاملات افراد محافظت می‌کند.
 • امکان پرداخت همتا به همتا. در اتریوم بدون هیچ‌گونه خدمات واسطه‌ای وجود داشته و می‌توانید وجوه را مانند ارسال بانکی برای دیگران بفرستید. شبیه تحویل حضوری پول نقد، که در اتریوم این کار را هرکسی در هر زمانی و هر مکانی می‌تواند انجام دهد.
 • کنترل متمرکزی بر روی آن وجود ندارد. اتریوم ارزی غیرمتمرکز و جهانی است و هیچ بانک مرکزی نیست که بخواهد با چاپ پول بدون پشتوانه ارزش آن را به خطر انداخته یا شرایط استفاده از آن را دچار تغییر کند.
 • برای همه باز و قابل‌استفاده است. برای استفاده از ارز دیجیتال اتریوم فقط به یک کیف پول و یک اتصال به اینترنت نیاز است و برای پذیرش پول از دیگران نیازی به دسترسی به‌حساب بانکی وجود ندارد.
 • انعطاف‌پذیری در خرد شدن. اتریوم انعطاف بسیار بالایی داشته و قابل تقسیم تا ۱۸ رقم اعشار می‌باشد؛ بنابراین برای معامله با آن نیاز به یک اتریوم کامل نیست، بلکه می‌توان از کسرهای بسیار کوچک‌تر استفاده کرد.

رمزنگاری ایمن ارز دیجیتال اتریوم از کیف پول و معاملات افراد محافظت می‌کند

مزایای ارز دیجیتال اتریوم نسبت به سایر رمزارزها

امروزه رمزارزها متعددی در اینترنت قابل‌دسترسی هستند، در بعضی از کارکردها، این رمزارزها خصوصیات مشترکی دارند؛ به همین دلیل برای انتخاب رمزارز مناسب، باید مزایای منحصربه‌فرد آن‌ها را مقایسه کرد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارز دیجیتال اتریوم عبارت‌اند از:

 1. ETH خون حیاتی اتریوم است. نکته منحصربه‌فرد در مورد آن این است که برای استفاده از شبکه اتریوم هزینه کمی پرداخت می‌شود. هزینه پرداخت شده برای استفاده از شبکه در اختیار ماینرها قرار می‌گیرد که با استخراج خود وظیفه پردازش تراکنش‌های تأیید شده در شبکه را به عهده دارند و همان‌ها بررسی می‌کنند تا کسی تقلب نکند.
 2. ارز دیجیتال اتریوم این امکان را به وجود آورده که کسانی که از رمزارزهای موجود راضی نیستند و می‌خواهند رمزارز جدید به وجود بیاورند، با وثیقه گذاشتن ETH بتوانند تحت این ارز وام بگیرند و رمزارز مورد نظرشان را توسعه بدهند.
 3. موارد استفاده از ارز اتریوم روزبه‌روز درحال‌رشد و افزایش است. اتریوم قابل‌برنامه‌ریزی است و توسعه دهندگان می‌توانند روش‌های بی‌شماری را بر روی آن برنامه‌ریزی کنند. امروز با اتریوم می‌شود علاوه بر پرداخت به شخص دیگر، از طریق اتریوم با بیت کوین معامله کرد، وام گرفت، وام داد، سرمایه‌گذاری کرد و …

ارز دیجیتال اتریوم روزبه‌روز درحال‌رشد و افزایش امکانات است

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
شبکه یوتیوب بهترین و موثر ترین راه برای کسب درآمد بیشتر
نوشتهٔ بعدی
ارز دیجیتال چیست ؟ (معرفی تمامی ویژگی ها و کاربرد ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست