چگونگه پیشرفت در یوتیوب داشته باشیم؟(نکات طلایی پیشرفت کردن در یوتیوب)

یوتیوب، پلتفرمی که با اشتراک‌گذاری ویدئو می‌توانید از آن درآمد دلاری به دست بیاورید. اگر به قسمت اکسپلور اینستاگرام بروید یا به پیج اشخاص معروف اینستاگرام به‌خوبی دقت کنید می‌بینید که بسیاری از این افراد در یوتیوب نیز کار می‌کنند. علت این ماجرا رشد به شدت زیاد یوتیوب در چند سال اخیر و درآمد دلاری آن است. در این مقاله سعی داریم به شما چگونگی پیشرفت در یوتیوب را آموزش دهیم.

قدم‌های نخست

قبل از شروع کردن به فعالیت دریوتیوب یکسری کارها است که انجامشان به بهتر دیده‌شدن شما کمک بسیاری می‌کند. به موارد زیر توجه کنید:

  • اسم چنلتان را سعی کنید کوتاه و آسان انتخاب کنید که سریع در ذهن مخاطب بنشیند و بتواند به‌آسانی آن را بنویسد و شمارا پیدا کند.
  • سعی کنید برند برای خود ایجاد کنید و لوگوی منحصربه‌فرد خود را داشته باشید این کار به مخاطب این را نشان می‌دهد که شما در کارتان جدی هستید.
  • اولین چیزی که مخاطب بعد از کلیک بر روی پروفایل شما می‌بیند عکس پروفایل و چنل آرت شماست پس سعی کنید چنل آرتی زیبا و با کیفیت داشته باشید.

ابعاد تصویر پروفایل و چنل ارتبعد از رعایت تمامی این نکات زمان آن رسیده که تولید محتوا و شروع به کار کنید.

نکات طلایی پیشرفت کردن در یوتیوب

قبل از گفتن هر چیزی، باید نکته‌هایی را به شما یادآوری کنم، نکته‎ی اول شما نباید با گذاشتن یک یا دو ویدئو انتظار ماناتایز شدن رو داشته باشید، چون ماناتایز شدن نیاز به طور متوسط یک و سال نیم طول می‌کشد.

نکته‎ی دوم اگر یوتیوب را فقط برای کسب درآمدش می‌خواهید شروع کنید، اصلاً سمت یوتیوب نروید چون یوتیوب همان‌طور که در نکته‎ی یک گفته شد زمان‌بر است و شمارا بعد یک مدت خسته می‌کند.

برای پیشرفت در یوتیوب کافی است به نکاتی که به شما گفته می‌شود گوش دهید و به خوبی شاهد پیشرفت چنل خود خواهید بود.

راه‌های پیشرفت در یوتیوب

با برنامه‎ تولید محتوا کنید

نکته‌ای که بسیاری از یوتیوبرهای تازه‌کار آن را رعایت نمی‌کنند تولید محتوای برنامه‌ریزی‌شده است.

یعنی اگر قرار است هفته‌ای یک روز محتوا بزارید، هفته‎ی بعد نیز در همان روز بگذارید برای مثال هر هفته روز دوشنبه پست بگذارید. این نکته به یوتیوب جدی بودن شمارا نشان می‌دهد و یوتیوب متوجه الگوریتم پست گذاشتن شما می‌شود و پستتان را به افراد بیشتری نشان می‌دهد.

نقش بازی نکنید

اگر قرار است جلوی دوربین قرار بگیرید به‌هیچ‌وجه نقش بازی نکنید و خودتان باشید. چون بعد یک مدت از کار زده می‌شوید و مخاطب این نقش بازی‌کردن را نیز متوجه می‌شود. اگر جلوی دوربین راحت نیستید جلوی آیینه تمرین کنید تا به درجه‌ای برسید که جلوی دوربین به‌راحتی بتوانید حرف بزنید و از ساخت ویدئو لذت ببرید.

برای ویدئوی خود وقت بگذارید

درسته هرچه تعداد ویدیو در بازه زمانی کمتر بگذارید بهتر است، اما به این نکته توجه کنید که کیفیت کار شما نباید افت کند. یک مخاطب می‌تواند با یک ویدئو بد از شما جوری بدش بیاید که حتی ویدئوی خوب شما را هم دیگر نگاه نکند. همچنین برعکس امکان دارد با یک ویدئو عاشق شما شود و همه‎ی ویدئوهایتان را ببیند.

پس کیفیت تولید محتوا بسیار مهم است. سعی کنید هم در زمان رکورد و هم در زمان ادیت برای ویدئو وقت و حوصله بزارید.

خلاق باشید

این نکته می‌تواند از تلاش نیز بیشتر به موفقیت و پیشرفت در یوتیوب به شما کمک کند. سعی کنید ایده‌های ویدئوهایتان از خودتان باشد و از دیگران کپی نکنید. از ساخت ویدئوهایی که درباره‎ی آن تعدادزیادی ویدئو وجود دارد اجتناب کنید چون شانس شما برای دیده‌شدن بسیار پایین می‌آید.

به‌روز باشید

سعی کنید همیشه اخبار جدید رو بدانید و به‌روز ویدئو بسازید. برای مثال اگر ویدئوی ری‌اکشن می‌سازید سعی کنید به اتفاقات داغ همان روز یا همان هفته ری‌اکشن نشان بدید زیرا در آن روز یا هفته تعداد سرچ آن ویدئو بسیار بالا می‌رود.

بازدید بیشتر با اتفاقات روز دنیا

 

رقیب خود را آنالیز کنید

آنالیز کردن و دیدن سبک‌کاری شخصی که در حوزه‎ی کاری شما فعالیت می‌کند نقش بسیار خوبی در پیشرفت شما دارد می‌توانید از اشتباهات و کارهای درست آن چنل درس بگیرید و متوجه شوید به کدام سمتی که آن چنل نرفته شما می‌توانید بروید.

ویدئوی خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه کنید

به‌کاربردن کلمات کلیدی آن ویدئو در توضیحات کلیپ، تگ‌ها و اسم کلیپ مثالی از این بهینه‌سازی است. سعی کنید کلیپی بسازید که قابل سرچ باشد و مخاطب آن را در گوگل سرچ کند این کار به پیشرفت در یوتیوب و ویوی بالاتر شما کمک بسیاری می‌کند.

سئو سازی تاثیر مستقیم در بازدیدهای شما

کاوری جذاب بسازید

شما برای هر ویدئو می‌توانید یک کاور بسازید که مخاطب با دیدن آن عکس متوجه شود آن ویدئو راجع به چیست کاوری بسازید که در نگاه اول جذاب باشد تا شخص جذب آن شود و روی آن کلیک کند.

نکته: هرگز در کاور دروغ ننویسید و عکس خارج از ویدئو را نزارید یوتیوب به‌خوبی ویدئوی شمارا آنالیز می‌کند و متوجه دروغ شما می‌شود. همچنین مخاطب بعد از دیدن ویدئو متوجه دروغ گفتن شما می‌شود و امکان دارد دیگر بر روی ویدئوهای شما کلیک نکند.

موضوع چنل تکراری نباشد

سعی کنید سبک ویدئو و موضوع چنلتان خاص باشد و افراد کمی در آن حوضه باشند این کار به بهتر دیده‌شدن شما کمک می‌کند. برای مثال چنل گیمینگ در ایران بسیار اشباع شده است. یا مورد دیگر، چنل آشپزی است که در یوتیوب فارسی چنل‌های کمی از آن وجود دارند و شانس دیده‌شدن شما خیلی بیشتر است. درسته با وجود صد میلیون نفر شخصی بخواهد بازهم می‌تواند در کارش موفق بشود ولی خب هرچه موضوع خاص‌تر و تعداد افراد سرچ کننده‎‏ی آن موضوع بیشتر باشد شانس شما برای دیده‌شدن نیز بیشتر می‌شود.

در کار خود پیشرفت کنید

درست است که یوتیوب می‌تواند با یک گوشی موبایل هم شروع بشود اما باتوجه‌ به پیشرفت کارتان شما نیاز به پیشرفت تجهیزات خودتان دارید. این ارتقاء کیفیت نقش بسیار زیادی در پیشرفت چنل شما دارد.

برای پیشرفت در یوتیوب شما نیاز به افزایش کیفیت دارید این افزایش کیفیت می‌تواند با خرید میکروفون خوب یا دوربین حرفه‌ای و… انجام شود.

نمونه‌ای از وسایل یک یوتیوبر معروف

کلام آخر

یوتیوبر شدن همانند خیلی از دورکاری‌های دیگر جزء مشاغل حساب می‌شود و امروزه در ایران این پلتفرم پیشرفت بسیاری کرده و این پیشرفت در حال ادامه و روزبه‌روز در حال بهترشدن است.

برای پیشرفت در این پلتفرم فقط کافی است خلاق باشید و تلاش کنید و هرگز ناامید نشوید و با رعایت نکاتی که گفته شد می‌توانید به‌خوبی رشد کنید و روزی یوتیوبر معروف شوید و از تولید محتوای خود پول کسب کنید.

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
انتخاب بهترین محصولاتی که نیاز مشتریان را برطرف می‌کند (فروش در آمازون)
نوشتهٔ بعدی
روش مهم برای کسب درآمد از یوتیوب به صورت دلاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست