آشنایی با شبکه یوتیوب و به همراه بیان اصول و قوانین آن

امروزه تمام افراد در هر یک از شبکه‌های اجتماعی اکانت و صفحه‌ای را برای خود ساخته‌اند و در آن‌ها فعالیت می‌کنند. حتی با تبلیغات (ویدئو و غیره) کسب درآمد می‌کنند. یکی از شبکه‌های پرطرفدار در بین کاربران، شبکه اجتماعی یوتیوب است. کاربران از این شبکه اجتماعی برای به اشترک گذاشتن ویدئوهای خود و همچنین کسب درآمد از آن به صورت دلار، استفاده می‌کنند. من در این مقاله می‌خواهم درباره ی شبکه یوتیوب همچنین قوانین و مقررات آن صحبت کنم. پس با من تا انتهای مقاله همراه باشید.

معرفی شبکه اجتماعی یوتیوب

YouTube یک سایت رایگان برای به اشتراک گذاری ویدئو تبلیغاتی و آموزشی است. تمام کاربران می‌توانند با به اشتراک گذاشتن ویدئوهای خود در این شبکه اجتماعی اعتبار صفحه ی خود را افزایش دهند. حتی شما هم می‌توانید ویدئوهای آموزشی و تبلیغاتی خود را ایجاد و در این شبکه بارگذاری کنید، تا آن‌‌ها را برای بازدیدکنندگان خود (دنبال کنندگان خود) به اشتراک بگذارید.

معرفی شبکه اجتماعی یوتیوب

معرفی سایت یوتیوب

YouTube که در سال ۲۰۰۵ ایجاد شد، اکنون یکی از محبوب‌ترین سایت‌ها، حتی بعد گوگل است. در این شبکه، هردقیقه چندین ویدئو منتشر می‌شود. البته امروزه شبکه اجتماعی یوتیوب به عنوان یکی از رسانه‌های اجتماعی پرطرفدار، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر تابه‌حال هر ویدئویی را به‌صورت آنلاین در شبکه‌های اجتماعی تماشا کرده‌اید، احتمال اینکه ویدئو موردنظرشما در YouTube به اشتراک گذاشته شده باشد، بسیار زیاد است. البته شبکه یوتیوب در ایران فیلتر است به همین دلیل کاربران برای استفاده از این رسانه اجتماعی باید از VPN استفاده کنند. هر ویدئو تبلیغاتی و آموزشی که مشاهده می‌کنید، ۹۰ درصد در شبکه اجتماعی یوتیوب وجود دارند.

دلایل استفاده از سایت یوتیوب

یکی از دلایل محبوبیت YouTube وجود تعداد زیادی از انواع فیلم‌ها و ویدئوها است. به طور متوسط هر دقیقه ۱۰۰ ساعت ویدئو در YouTube بارگذاری می‌شود، بنابراین همیشه ویدئوهای جدیدی برای تماشا وجود دارد و شما می‌توانید انواع ویدئوها را در YouTube پیدا کنید. فیلم‌هایی که در یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شود، موضوعات مختلفی را نشان می‌دهند، از جمله:

  • آشپزی
  • مد
  • انواع موسیقی
  • اخبار

 

دلایل استفاده از شبکه یوتیوب

دلایل استفاده از شبکه یوتیوب

البته در شبکه اجتماعی YouTube همان‌طور که گفته شد، ویدئوهای زیادی با موضوعات مختلفی به اشتراک گذاشته می‌شود و این ویدئوهایی که نام برده شد، چند نمونه از انواع ویدئوها در این شبکه اجتماعی است. بیشترین ویدئوهای مورد علاقه کاربران یوتیوب، ویدئوهای آموزشی هستند. این نشان می‌دهد که اگر شما هم حرفه و مهارتی دارید، می‌توانید به صورت آموزشی ویدئویی را تهیه کنید و آن را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دلایل استفاده از شبکه یوتیوب

کسب درآمد از  یوتیوب

یکی دیگر از مزایای یوتیوب کسب درآمد از این شبکه معروف است. یوتیوب هر ویدئوی ایجاد شده توسط کاربران را به نمایش می‌گذارد. ویدئوهایی که شما در شبکه‌های اجتماعی دیگر مشاهده می‌کنید، با ویدئوهای یوتیوب خیلی فرق می‌کند.

داشتن تنوع یکی از عوامل مهم در متمایز کردن شبکه یوتیوب با شبکه‌های اجتماعی دیگر است، ویدئوهایی که در آن‌ها کارها به‌صورت خلاقانه و شگفت‌انگیز انجام می‌گیرد. شما هم می‌توانید با استفاده از این شبکه و حتی کسب درآمد میلیونی از آن، ویدئوهای خود را ضبط کنید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

مقررات و قوانین شبکه یوتیوب

تمام شبکه‌های اجتماعی برای امنیت کاربران قوانینی را وضع کرده‌اند. شبکه اجتماعی یوتیوب هم برای فعالیت کردن کاربران در این شبکه، قوانینی را مشخص کرده است. کاربران نیز باید این مقررات را رعایت کنند، مخصوصاً کسانی که می‌خواهند از این شبکه درآمد کسب کنند و ویدئوهای پربازدیدی را داشته باشند. حتی در بعضی از شبکه‌های اجتماعی با نقض قوانین، باعث مسدود شدن اکانت خواهد شد. در اینجا به چند نمونه از قوانین  سایتYouTube  می‌پردازیم.

اصول سایت یوتیوب

اصول سایت یوتیوب

کپی کردن ویدئو و فیلم‌ها

یکی از خط قرمزهای یوتیوب کپی کردن است. کاربرانی وجود دارند که با استفاده از ویدئوهای دیگران (اشخاص معروف، کسانی که درآمد کسب می‌کنند) و پخش ویدئو آن‌ها در صفحه خود سوءاستفاده می‌کنند و قصد دارند تا از این طریق از شبکه یوتیوب پول دریافت کنند. البته کپی کردن یک ویدئو از چشم یوتیوب دور نخواهد ماند. در نتیجه با شکایت صاحب ویدئو و ارسال این درخواست به یوتیوب علاوه بر حذف ویدئو کپی شده، درآمدهایی که از این طریق به دست آمده است، به صاحب ویدئو برگشت داده خواهد شد.

کپی کردن صدای دیگران

امروزه یوتیوب حرفه‌ای‌تر عمل می‌کند. همان‌طور که شبکه اجتماعی یوتیوب فیلم‌های کپی شده را شناسایی می‌کند، بلکه صداها یا صوت‌های کپی شده را نیز جریمه می‌کند. اگر در صفحه خود از صدای دیگران در ویدئو خود استفاده کنید، به عنوان یک کاربر کپی کننده صوتی در سایت یوتیوب شناخته می‌شوید. به ‌عنوان ‌مثال شما می‌توانید از موزیک‌های عمومی در ویدئوهای خود استفاده کنید، اما برای استفاده از بعضی موزیک‌ها در ویدئوهای خود، باید به صاحب سازنده موسیقی اشاره شود.

خرید فالوور در سایت یوتیوب

همان‌طور که می‌دانید این ویژگی در شبکه اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام نیز کاربرد دارد. حتی در اینستاگرام مشاهده کرده‌اید که صفحاتی فالوورهای غیرطبیعی و فیکی رادارند یا این که بعضی از این صفحات اقدام به خرید فالوور می‌کنند. شبکه یوتیوب نیز از این موضوع مستثنی نیست.

خرید فالوور در سایت یوتیوب

نقض قوانین شبکه یوتیوب با خرید فالوور

اگر در این شبکه برای داشتن درآمد بیشتر اقدام به خرید فالوور کنید، با مجازات سنگین یوتیوب مواجه خواهید شد. حتی بعضی از کاربران برای درآمد بیشتر تبلیغات خود، ویدئوهایشان را دست‌کاری می‌کنند. این کارها باعث بسته شدن صفحه شما خواهد شد.

منتشر کردن ویدئوهای نامناسب

چون کاربران شبکه‌های اجتماعی اکثراً نوجوانان و جوانان هستند، انتشار ویدئوهای نامناسب، جریمه سنگینی را خواهد داشت. حتی کاربران می‌توانند شمارا به یوتیوب به دلیل انتشار ویدئوهای آزاردهنده معرفی کنند. در نتیجه با این کار علاوه بر جریمه، باعث مسدود شدن صفحه و کانال شما خواهد شد. البته شبکه یوتیوب محدودیت سنی را نیز رعایت می‌کند و ساخت اکانت در این شبکه برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است.

نتیجه‌گیری

شما هم می‌توانید یکی از کاربران شبکه اجتماعی یوتیوب باشید. در نتیجه برای این که کاربر فعال و مفیدی در سایت YouTube باشید باید مقررات آن را بپذیرید و به آن‌ها پایبند باشید. مخصوصاً کاربرانی که از این شبکه پول دریافت می‌کنند. اگر مقررات این شبکه را رعایت کنید، درآمد بالایی را خواهید داشت.

 حال شما هم شروع کنید به ضبط ویدئو و آن را در یوتیوب خود منتشر کنید و مانند شبکه‌های اجتماعی دیگر با کاربران زیادی در ارتباط باشید، همچنین درآمد خود را افزایش دهید. امیدوارم با مطالعه این مقاله با شبکه اجتماعی یوتیوب و همچنین قوانین آن بیشتر آشنا شده باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نوشتهٔ پیشین
صفر تا صد فعال سازی کسب درآمد در یوتیوب (فعال کردن درآمدزایی)
نوشتهٔ بعدی
چرا کسب درآمد از یوتیوب طرفداران زیادی دارد و چگونه میتوان به آن رسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست